EN
Srpnová várka knižních tipů

Srpnová várka knižních tipů

Léto a okurková sezóna? Ani nápad! Stále vycházejí skvělé knihy, které byste si rozhodně neměli nechat ujít.

Přijměte pozvání na podivuhodnou hostinu v novém románu Jana Štiftera Paví hody! Autor oceněného bestselleru Sběratel sněhu vás tentokrát vezme do divočiny kolem městečka Horní Jelení, do krásné vily po Němcích v Trutnově i do luxusního hotelu ve válkou zmítaném Trenčíně. Jak žít a přežít, když kolem bouří historie? Dramatické osudy první poloviny 20. století vás strhnou do víru rodinných tajemství, touhy a osobních démonů.

S temnou detektivkou z předvečera druhé světové války přichází autor slavného thrilleru Purpurové řeky. Jean-Christophe Grangé vypráví v knize Snoubenky smrti napínavý příběh manželek nacistických pohlavárů známých jako Nevěsty. Zatímco v Evropě to vře, tyto dámy se nerušeně scházejí v berlínském hotelu Adlon na sklenku šampaňského. Brzy však i ony na vlastní kůži okusí, jak se prohrává boj o vlastní život. Do vyšetřování série brutálních vražd se pouštějí tři neortodoxní vyšetřovatelé. A dost možná objeví něco, co nečekal ani jeden z nich…

Již druhou várku skutečných krimi případů v knižní podobě přináší Lucie Bechynková, moderátorka a autorka podcastu Opravdové zločiny. Ani tentokrát vás neochudí o ty nejmorbidnější detaily a nejzamotanější vyšetřování. Známé případy doplňují rozhovory s elitním kriminalistou i s lidmi z odvrácené strany zákona, kteří strávili podstatnou část života za mřížemi. Připravte si nervy – dostanou vážně zabrat.

Hledáte spíš romantický hit, který je plný nečekaných tónů? Pak je tu pro vás Poslední song od Nicol Böhmové. Seznámíte se v něm s Riley, která má velký sen – stát na prknech slavné Broadwaye. Navzdory tvrdé dřině a obcházení konkurzů ale pracuje jen jako servírka v bistru prestižní hudební školy. Tam se seznámí s Julianem, známou rockovou hvězdou. Láska k hudbě je brzo sblíží, jakmile se však o jejich vztahu dozví média, začnou se objevovat první trhliny…

Do nedaleké budoucnosti vás zavede nový fantasy román od Radka Starého alias youtubera Sterakdary. Odkaz lidské mysli je první díl epické sci-fi série, ve které se Země ocitne pod útokem mimozemských sil. Planetu měli spasit robotičtí ochránci, jenže nastal problém – jejich stvořitelka Molly Griffin veškeré obranné snahy sabotovala. O dvě stovky let později nastává čas, aby si lidé vzali svůj svět zpátky. Podaří se jim v událostech dávné minulosti najít klíč k přežití?

A na závěr začátek nové zvířecí série, která nadchne všechny milovníky Kočičích válečníků. Oceňovaná americká autorka Katherine Applegateová v knize Ultima: Poslední stvořila svět, který kromě lidí obývají i dairnové – psí tvorové se schopností vždy rozeznat pravdu od lži. Když Byx, jedna z nich, přijde o celou svoji smečku, zdá se, že je poslední na celém světě. Na své pouti za bezpečným útočištěm si však najde několik přátel a pochopí, že za pravdu a spravedlnost má vždy smysl bojovat!

NAPIŠTE NÁM