EN

Kniha Dítě v síti je přehledný a praktický návod, jak přistupovat k výchově a vzdělávání dětí během současné expanze informačních technologií. Zabývá se mnoha paradoxy dnešní "doby datové", která nabízí dětem i dospělým stejně tak úžasné příležitosti jako dosud netušená rizika.

Detailní informace

Žánr internet
Jazyk čeština
Počet stran 208
EAN 9788020451453
Datum vydání 01.05.2019
Věk od 18
Formát 140x210 mm
Nakladatelství Mladá fronta
Hmotnost 0,637
Typ Kniha
Vazba vázaná s laminovaným potahem a přebalem

Kniha Dítě v síti je přehledný a praktický návod, jak přistupovat k výchově a vzdělávání dětí během současné expanze informačních technologií. Zabývá se mnoha paradoxy dnešní „doby datové“, která nabízí dětem i dospělým stejně tak úžasné příležitosti jako dosud netušená rizika.

  • Jak se smysluplně vzdělávat v  situaci, kdy všechny informace jsou k dispozici na pár kliknutí, ale je těžké vyznat se v jejich kontextu?

  • Jak zamezit tomu, aby děti upadly do digitální závislosti?

  • Jaké podporovat v  dětech užitečné návyky a schopnosti, které jim pomohou uspět v budoucnosti, jež bude stále více závislá na algoritmech?

  • Jak vztahy v rodině uchránit před náporem smartphonů, sociálních sítí a  počítačových her?

  • Jak se „vypínat“ a zůstávat ve světě offline a nestat se otrokem světa online?

Autory knihy je renomovaná trojice publicistů Daniel Dočekal, Anastázie Harris a Lubomír Heger z redakce magazínu Flowee. Flowee vyhlásilo v roce 2018 celostátní detoxikační rituál #Denoffline a organizovalo konferenci Dítě v síti.

Uživatelské hodnocení

V současné době nejsou vytvořena žádná uživatelská hodnocení.

Vaše hodnocení

Uživatelskou recenzi mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé

 Přihlásit
NAPIŠTE NÁM