EN

Víš, jak se co dělá?

Oldřich Růžička


Víš, jak se co dělá - to je šest velkoformátových rozkládacích map plných zábavy a poučení.
Víš, jak se dělají známé věci, se kterými se každý den setkáváš? Jak se staví dům, jak se vyrábí elektřina, jak se dělá auto, jak se tvoří Internet a jeho obsah, jak se programuje počítačová hra nebo jak se dělají peníze, za které se mohou všechny ty věci koupit? Všechno se dozvíš v knize Víš, jak se co dělá a ještě si užiješ spoustu zábavy.

Detailní informace

Žánr encyklopedie
Jazyk čeština
Počet stran 48
EAN 9788000048147
Datum vydání 26.03.2018
Věk od 6
Formát 238x268 mm
Nakladatelství ALBATROS
Hmotnost 0,695
Typ Kniha
Vazba vázaná s potahem z jiného materiálu

Víš, jak se vyrábí elektřina?

Víš, jak se dělají peníze?

Víš, jak vzniká počítačová hra?

Víš, jak se dělá Internet?

Víš, jak se vyrábí automobil?

Víš, jak se staví dům?

V domě každý den bydlíš a používáš přístroje, které fungují díky elektrické energii. Sedíš u počítače, hraješ svoji oblíbenou počítačovou hru nebo brouzdáš po internetu. V garáží stojí zaparkované auto tvých rodičů, které si koupili za peníze vydělané v zaměstnání. Všechno jsou to věci, se kterými se setkáváš denně a připadají ti samozřejmé. Víš ale, kde se vzaly? Víš, jak se dělají a kolik lidí se na jejich výrobě podílí? Víš, proč je na Internetu tolik zajímavých informací a kdo je vytvořil? Tušíš, kolik lidí musí spolupracovat, aby vznikl dům, ve kterém bydlíš? Máš představu, kde a jak se vyrábí papírové nebo kovové peníze? Tato kniha ti zodpoví uvedené otázky, ještě přidá pár odpovědí navíc a k tomu všemu se tě po celou dobu bude snažit pobavit.

A o čem všem to bude:

O tom, jak se staví dům.

O tom, jak se vyrábí elektřina.

O tom, jak se dělá auto.

O tom, jak se tvoří Internet a jeho obsah.

O tom kdo a jak vytvoří počítačovou hru.

A o tom, jak se dělají peníze, za které si můžeš všechny ty věci koupit.

Ke stažení

pdf Ukázka.pdf

Hodnocení čtenářů

V současné době nejsou vytvořena žádná uživatelská hodnocení.

Vaše hodnocení

Uživatelskou recenzi mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé

 Přihlásit
Autor knihy
Oldřich Růžička

Oldřich Růžička

Vystudoval Pedagogickou fakultu Masarykovy univerzity a více než 12 let působil jako učitel na základní škole a následně na gymnáziu. Po opuštění pedagogické dráhy začal pracovat jako redaktor, posléze šéfredaktor a publisher v nakladatelství Computer Press, kde stál mimo jiné u zrodu nově vznikajících redakcí knih pro děti a mládež, redakce hobby literatury a dalších oblastí non-fiction literatury. V roce 2007 založil nakladatelství B4U Publishing, které se od svého počátku zaměřilo na tvorbu knih pro děti a orientovalo se převážně na zahraniční trhy. Jeho knihy byly přeloženy do více než padesáti jazyků a prodávají se ve čtyřiceti zemích pěti kontinentů.
Zobrazit profil autora
NAPIŠTE NÁM