EN

Československé legie v Rusku

František Emmert


Velký příběh malé armády, která přepsala mapu Evropy.
Před sto lety dokázala jedna malá armáda přepsat mapu tehdejší Evropy. Je to tak, Československé legie si za svoji činnost v bitvách u Zborova, akcích v Rusku a především obsazením transsibiřské magistrály získaly zaslouženou pozornost celého demokratického světa a významnou měrou tak přispěly k samostatnému státu. Tato publikace, plná unikátních fotografií vás provede jejich neobyčejným příběhem. Dozvíte se vše o založení legií i jejich největších bojových akcích.

Detailní informace

Jazyk čeština
Počet stran 240
EAN 9788026422327
Datum vydání 19.11.2018
Věk od 14
Formát 210x297 mm
Nakladatelství CPRESS
Hmotnost 1,303
Typ Kniha
Vazba vázaná s laminovaným potahem

Před sto lety dokázala jedna malá armáda přepsat mapu tehdejší Evropy. Je to tak, Československé legie si za svoji činnost v bitvách u Zborova, akcích v Rusku a především obsazení transsibiřské magistrály získaly zaslouženou pozornost celého demokratického světa a významnou měrou tak přispěly k samostatnému státu. Tato publikace, plná unikátních fotografií vás provede jejich neobyčejným příběhem. Dozvíte se vše o založení legií a jejich největších bojových akcích, poznáte život legionářů i nejlepší velitele. To vše zasazené do kontextu převratných dějinných událostí - probíhající první světové války a bolševické revoluce v Rusku.

Hodnocení čtenářů

V současné době nejsou vytvořena žádná uživatelská hodnocení.

Vaše hodnocení

Uživatelskou recenzi mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé

 Přihlásit
Autor knihy
František Emmert

František Emmert

František Emmert je uznávaný a oceňovaný autor literatury faktu. Ve svém díle se věnuje především českým dějinám dvacátého století. Některé jeho tituly byly vydány opakovaně nebo přeloženy do cizích jazyků. Uvedl se beletrizovaným souborem příběhů Češi ve wehrmachtu. Mezi jeho nejúspěšnější tituly patří Rok 1968 v Československu, Sametová revoluce či Václav Havel. V roce 2009 získal prestižní hlavní cenu E. E. Kische za knihu Osudové osmičky v našich dějinách. Žije v Brně, je ženatý a má dvě děti.
Zobrazit profil autora
NAPIŠTE NÁM