EN

Ranhojička - Královna rebelů

Lynette Noniová

4,7
( 3 )

Mnohým zachránila život, teď bude bojovat o ten svůj. První díl napínavé fantasy série.
Už deset let přežívá sedmnáctiletá ranhojička Kiva ve věznici Zalindov. Když přivezou těžce nemocnou královnu rebelů, dostane za úkol udržet ji naživu, aby mohla podstoupit trýznivou zkoušku čtyřmi elementy. Pak obdrží Kiva vzkaz od své rodiny: „Nenech ji zemřít. Už jdeme.“ Dívka si uvědomuje, že zkouška by královnu zabila, a tak se nabídne, že trest podstoupí místo ní. Má ale vůbec nějakou šanci? A jak se k její volbě postaví záhadný nový vězeň Jaren?

Detailní informace

Žánr YA fantasy
Jazyk čeština
Řada Ranhojička
Překladatel Pavla Kubešová
Počet stran 416
EAN 9788025355046
Datum vydání 27.01.2022
Věk od 15
Formát 145x205 mm
Nakladatelství Fragment
Hmotnost 0,616
Typ Kniha
Vazba vázaná s laminovaným potahem

Už deset let přežívá sedmnáctiletá ranhojička Kiva v nechvalně proslulé věznici Zalindov. Když přivezou těžce nemocnou královnu rebelů, dostane nelehký úkol – udržet ji na živu, aby mohla podstoupit zkoušky utrpením, určené těm nejnebezpečnějším zločincům. Musí přežít mučení vzduchem, ohněm, vodou a zemí, což se zatím nikomu nepodařilo.

Ve stejné době dostane Kiva šifrovaný vzkaz od své rodiny: „Nenech ji zemřít. Už jdeme.“ Dívka si uvědomuje, že zkoušky by nemocnou královnu zabily, a tak se nabídne, že je podstoupí místo ní. Pokud uspěje, budou obě svobodné.

Kiva má strach z nejisté budoucnosti. Spánek jí ruší i epidemie, která se šíří věznicí, a také Jaren - nový vězeň, jehož přítomnost je pro ni důležitější, než si dokáže přiznat…

Ke stažení

pdf Ukázka.pdf

Další tituly z řady "Ranhojička"

Uživatelské hodnocení

Aneta Laudátová
Tato knížka mne mile překvapila. Originální nápad, psána velice čtivě. Je to po dlouhé době kniha, kde jsem konec a rozuzlení opravdu nečekala ani 20 stránek před ním :) Příběh je sice relativně uzavřen, takže se dá číst i samostatně, ale já už se těším na další díl!

Vaše hodnocení

Uživatelskou recenzi mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé

 Přihlásit
Autor knihy
Lynette Noniová

Lynette Noniová

Lynette Noniová je australskou jedničkou mezi autory young adult knih. Po univerzitním studiu žurnalistiky, akademického psaní a sociálních věd se konečně vydala do světa beletrie. Nyní je spisovatelkou na plný úvazek a autorkou bestsellerové fantasy série pro mládež The Medoran Chronicles a druhé nejprodávanější a oceňované série s názvem Whisper. Lynette získala cenu ABIA za nejlepší dětskou knihu roku 2019 pro malé nakladatele spolu s cenou Gold Inky Award 2019 (jediné australské knižní ocenění literatury pro teenagery). V současné době spolupracuje na projektu se Sarah J. Maasovou, autorkou bestsellerové série Skleněný trůn. První kniha z Lynettiny nejnovější série, Ranhojička: Královna rebelů, vyšla celosvětově v dubnu 2021 a její pokračování následovalo v říjnu.
Zobrazit profil autora

Recenze

Databazeknih.cz - Ranhojička

...Začátek byl sice pomalejší, ale po chvilce se příběh krásně rozjede a slibuju vám, že konec vás naprosto zničí. Nedělám si legraci, budete zpochybňovat naprosto všechno, co jste si mysleli, že víte, a stoprocentně si budete s někým muset o knize popovídat podobně jako já...

LucieSchanelova.blogspot.com - Ranhojička

...Za mě je to určitě jedna z těch knih, které nemůžete odložit a těžko se vám odtrhává od čtení. Je to velice příjemné, nepřehnané čtení a myslím, že i hlavní hrdiny (i některé vedlejší, především toho jednoho) budete mít rádi. Je pravda, že jsem tedy trošku byla naštvaná na změnu chování hlavní hrdinky na konci příběhu, ale budiž jí odpuštěno, protože můj celkový názor na knihu to nezměnilo...
NAPIŠTE NÁM