EN

Griša - Bouře a vzdor (brož.)

Leigh Bardugo


Na Alinu Starkovou se žene divoká bouře. Čeká ji vnitřní boj. Vyjde z něj jako vítěz, nebo jako poražený? Druhý díl světového bestselleru!
Z Aliny Starkové se stala světlonoška. Jenže cena, kterou za to platí, je vysoká. Temnyj je víc než kdy předtím odhodlaný využít jejích schopností k získání trůnu. Alina se snaží jeho nástrahám vzdorovat, přesto se do nich zaplétá a vzdaluje se od lásky, v níž až doteď hledala své útočiště. Alina cítí, že jestli chce Ravku zachránit, bude si muset vybrat. Ponechá si svoji výjimečnou moc a zachrání zemi, nebo se jí vzdá, a zvolí lásku?
Jiné dostupné formáty:

Detailní informace

Ilustrátor Inc. Netflix,
Číslo dílu 2
Jazyk čeština
Původní název The Grisha 2: Siege and Storm
Původní jazyk angličtina
Řada Griša
Překladatel Julie Žemlová
Počet stran 384
EAN 9788025351482
Datum vydání 27.05.2021
Věk od 14
Formát 145x205 mm
Nakladatelství Fragment
Hmotnost 0,475
Typ Kniha
Vazba brožovaná lepená

Z obyčejné dívky Aliny Starkové se stala světlonoška. Mnozí k ní upínají své naděje – vždyť jen ona jediná dokáže zničit Vrásu stínu, jež odedávna sužuje zemi. Jenže cena, kterou za to platí, je vysoká. Touží žít někde v ústraní s milovaným Malem po boku, místo toho stále prchá a skrývá se před minulostí.

Temnyj je víc než kdy předtím odhodlaný využít jejích schopností k získání trůnu. Alina nedokáže jeho silné magii sama čelit a tak vyhledá pomoc u divokého a nevyzpytatelného korzára. Jen on se totiž nebojí a je ochoten jí pomoct.

Alina se snaží Temnyjovým nástrahám vzdorovat. Přesto se do nich zaplétá a vzdaluje se od lásky, v níž až doteď hledala své útočiště. Nic není zadarmo, a ona s palčivou naléhavostí cítí, že jestli chce Ravku zachránit, bude si muset vybrat. Ponechá si svoji výjimečnou moc a zachrání zemi, nebo se jí vzdá, bude poslouchat svoje srdce, a zvolí lásku?

Čeká ji divoká bouře, vnitřní boj. Vyjde z něj jako vítěz, nebo jako poražený?

Leigh Bardugo se narodila v roce 1985 v Jeruzalémě, ale vyrůstala již ve Spojených státech v Los Angeles. Po ukončení studií na Yaleově univerzitě pracovala v reklamě, jako novinářka a nakonec i jako maskérka a odbornice na zvláštní efekty.

Nyní žije a tvoří v Hollywoodu, kde je možné ji čas od času zaslechnout, jak zpívá se svou hudební skupinou.

Už své tři první krátké příběhy zasadila do složitého fantasy světa Grišů, který je inspirován carským Ruskem a který není snadné si představit. V roce 2012 vydala první díl trilogie Griša, nazvaný Shadow and Bone (Světlo a stíny), který se okamžitě stal bestsellerem listu New York Times. Rok poté následoval druhý díl Siege and Storm (Bouře a vzdor), který se rovněž vzápětí stal bestsellerem. V roce 2014 vyšel závěrečný díl trilogie Ruin and Rising.

Spisovatelka vydala na podzim roku 2015 další knihu, která se odehrává ve stejném prostředí, ale hrdinové jsou jiní. Titul Six of Crows (Šest vran)se setkal s nadšeným ohlasem u čtenářů, stejně jako jeho pokračování z roku 2016 nazvané Crooked Kingdom.

Na všechny tituly Leigh Bardugo se můžete těšit v češtině. K vydání je připravuje nakladatelství Fragment.

„Smyslné, úchvatné, barvité… Tu knihu nedokážete odložit."

USA Today

„Bardugo dokázala dostat do jediné knihy všechno: úžasný příběh, dojemnou romanci a neuvěřitelné tajemno."

Rick Riordan, autor bestsellerové série Percy Jackson

„Příběh se odehrává ve fascinujícím a originálním světě bohatém na detaily. Griša je výjimečná, nepodobá se ničemu, co jsem doposud četla.“

Veronica Rothová, autorka bestsellerové série Divergence

„Úchvatné... Fantasy jak má být".

New York Times Book Review

Ke stažení

pdf Ukázka.pdf

Další tituly z řady "Griša"

Hodnocení čtenářů

Sabina Bobková
Griša s podtitulem Bouře a vzdor je druhý díl z trilogie a jako správný druhý díl neobsahuje příliš mnoho akce a napětí. Je to spíše taková příprava na doufejme velkolepé finále, které si tato série zaslouží. V Bouři a vzdoru poznáváme novou a velmi důležitou postavu prince Nikolaje, který se v knize objevuje v první třetině knihy. Jeho postava je pěkně sarkastická a musím říct, že mě velmi bavil. Naprosto nepochybuji o tom, že si jeho postavu zamilujete stejně, jako já. Obzvlášť poté, co mě čím dál víc začal iritovat Mal, který se rozhodl že jeho jedinou náplní děje bude žárlivost, scény a pokažení všeho, co jen mohl. V ději má velkou důležitost kniha Život svatých (která zatím nevyšla v češtině a nevím, zda vyjde). Tuto červenou "dětskou" knihu jste viděli i v seriálu. Bouře a vzdor si ponechává veškerou akci na konec, která se objevuje zničehonic. Poslední strany jsem zhltla na jeden zátah a jsem ráda, že po přečtení dvojky mohu okamžitě navázat na trojku. Celou recenzi najdete na blogu: http://kniznipristaviste.blogspot.com/2021/09/recenze-grisa-boure-vzdor.html

Vaše hodnocení

Uživatelskou recenzi mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé

 Přihlásit
Autor knihy
Leigh Bardugo

Leigh Bardugo

Leigh Bardugo se narodila v Jeruzalémě, ale vyrůstala v Los Angeles. Po ukončení studií na Yaleově univerzitě pracovala v reklamě, v novinách a nakonec i jako maskérka a odbornice na speciální efekty. V roce 2012 vydala svou první trilogii Griša, která se ihned stala bestsellerem New York Times a USA Today. Na její úspěch navázala sérií Šest vran. V současné době autorka žije a tvoří v Hollywoodu.
Zobrazit profil autora

Recenze

kniznipristaviste.blogspot.com - Griša – Bouře a vzdor

...„Bouře a vzdor si ponechává veškerou akci na konec, která se objevuje zničehonic. Poslední strany jsem zhltla na jeden zátah a jsem ráda, že po přečtení dvojky mohu okamžitě navázat na trojku.“...
NAPIŠTE NÁM