EN

Vzdělaná

Tara Westover


Strhující pravdivý příběh o síle rodinných pout a odhodlání vydat se vlastní cestou
Tara Westoverová poprvé vkročila do školy, když jí bylo sedmnáct. Vyrůstala na samotě v rodině survivalistů a náboženských fanatiků a až v dospívání našla odvahu hledat si vlastní cestu. Studovala na Harvardu a v Cambridgi a zjistila, že vzdělání má osvobozující moc, ale že za něj bude muset zaplatit vysokou cenu.
Získaná ocenění:
Goodreads Choice Awards, 2018, vítěz v kategorii Autobiografie a memoáry

Detailní informace

Jazyk čeština
Překladatel Olga Bártová
Počet stran 352
EAN 9788020459633
Datum vydání 31.03.2022
Věk od 15
Formát 155x235 mm
Nakladatelství Mladá fronta
Hmotnost 0,626
Typ Kniha
Vazba vázaná s pap. potahem s lam. přebalem

Tara Westoverová poprvé vkročila do školní třídy, když jí bylo sedmnáct. K lékaři poprvé zašla ještě o několik let později. Vyrůstala na samotě v idažských horách, v mormonské rodině survivalistů a náboženských fanatiků – psychicky nemocný otec se připravoval na konec světa, hromadil zásoby a nedůvěřoval státním institucím a vládě, matka se živila jako bylinkářka, léčitelka a asistentka při domácích porodech. Tara pracovala s otcem na šrotišti, kde jí dnes a denně hrozil úraz, pomáhala matce vyrábět tinktury, jeden starší bratr ji týral. Postupně dospěla k rozhodnutí, že jedinou možností je vzbouřit se a odejít z domova.

Sama se připravila na přijímací zkoušky a byla přijata na Univerzitu Brighama Younga. Poté studovala na Harvardu a v Cambridgi, kde získala doktorát. Cesta ke vzdělání ovšem znamenala rozkol s rodiči a těmi sourozenci, kteří zůstali žít v Idahu. Tara zjistila, že vzdělání má osvobozující moc, ale zároveň poznala, jak vysokou cenu je za něj nucena zaplatit.

Strhující memoár o procesu uvědomování si sebe sama, odhodlání, osobním rozvoji a rodinné loajalitě se okamžitě stal bestsellerem, patřil k oblíbeným knihám Baracka Obamy za rok 2018 a časopis TIME Taru Westoverovou zařadil mezi 100 nejvlivnějších osobností pro rok 2019.

Ke stažení

pdf Ukázka.pdf

Uživatelské hodnocení

V současné době nejsou vytvořena žádná uživatelská hodnocení.

Vaše hodnocení

Uživatelskou recenzi mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé

 Přihlásit

Recenze

cbdb.cz - Vzdělání, základ života

...Dokážete si představit, jak by vypadal váš život bez vzdělání? Jakým směrem by se ubíral? Jaké možnosti byste jakožto nevzdělaní měli? Proč se tím ale vůbec zabývat, když se nás tato otázka téměř ani netýká… Vzdělanost je ve vyspělých zemích přeci samozřejmost. Nebo ne?..
NAPIŠTE NÁM