EN

Elektrotechnická schémata a zapojení v praxi 2

Řídicí a ovládací prvky

Štěpán Berka


Druhý díl nejpřehlednější barevné příručky s elektrotechnickými schématy
V knize Elektrotechnická schémata a zapojení v praxi 2: Řídicí a ovládací prvky naleznete schematická zapojení domovních elektroinstalací, doporučená zapojení elektrických rozváděčů, elektronických ovládačů a spoustu dalších. Všechna schémata jsou vykreslena barevně a doplněna ilustračními fotografiemi. Publikace volně navazuje na první díl a opět uvádí schémata a zapojení, která se v praxi nejvíce vyskytují.

Detailní informace

Ilustrátor Štěpán Berka
Jazyk čeština
Počet stran 224
EAN 9788025150276
Datum vydání 07.06.2021
Věk od 15
Formát 167x225 mm
Nakladatelství COMPUTER PRESS
Hmotnost 0,408
Typ Kniha
Vazba brožovaná lepená

V knize Elektrotechnická schémata a zapojení v praxi 2: Řídicí a ovládací prvky naleznete schematická zapojení domovních elektroinstalací, stykačových schémat ovládání elektrických motorů, doporučená zapojení elektrických rozváděčů, elektronických ovládačů a spoustu dalších. Kniha je unikátní hlavně svou přehledností – všechna schémata jsou vykreslena barevně a doplněna ilustračními fotografiemi. Publikace volně navazuje na první díl a opět uvádí schémata a zapojení, která se v praxi nejvíce vyskytují.

Kniha je rozdělena do šesti kapitol, v nichž najdete informace o výrobě a přenosu elektrické energie, dále schémata pro základní zapojení vačkových spínačů, plovákových a tlakových spínačů, elektroměrových rozváděčů či stykačových kombinací používaných k ovládání elektromotorů. Poslední kapitola pak obsahuje praktický přehled značení svítidel, energetických štítků, patic a barevného značení vodičů.

V knize najdete například schémata pro zapojení:

Vačkových spínačů a přepínačů

Plovákových spínačů pro čerpadla

Plně automatických tlakových spínačů

Elektroměrových rozváděčů

Statorové svorkovnice asynchronního elektromotoru

Regulátorů osvětlení – tlačítkových, dotykových i dálkově ovládaných

Časových spínačů

Žaluziových spínačů

Infrapasivních snímačů pohybu

Zkušený autor Štěpán Berka všech­na schémata a zapojení uvedená v knize prakticky odzkoušel se svými žáky elektrotechnického oboru na SOŠ a SOU. Obsah knihy je volen tak, aby byl v souladu s osnovami výuky odborného výcviku, především oboru Elektrikář pro silnoproud a Mechanik silnoproudých zařízení.

Uživatelské hodnocení

V současné době nejsou vytvořena žádná uživatelská hodnocení.

Vaše hodnocení

Uživatelskou recenzi mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé

 Přihlásit
NAPIŠTE NÁM