EN

DNES DOPRAVA ZDARMA ✨ S kódem FESTIVAL sleva 20 % na vše 

Koruna: pravdy a nepravdy

Kolektiv


Kultovní seriál "The Crown" - realita a fikce
Život královny Alžběty II. a její rodiny v podání populárního seriálu společnosti Netflix přitahuje miliony fanoušků po celém světě a s každým dalším dílem se jejich řady rozrůstají. Kolik z kultovního seriálu "The Crown" je ovšem historická realita a kolik čistá fikce? Autoři se rozhodli pustit do podrobného pátrání a konfrontovali seriál - epizodu po epizodě - s reálnými psanými, nafotografovanými a natočenými historickými archivy. Výsledek najdete v této knize!
Jiné dostupné formáty:

Detailní informace

Ilustrátor Kolektiv
Jazyk čeština
Původní název The Crown le vrai du faux
Původní jazyk francouzština
Překladatel Jiří Žák
Počet stran 224
EAN 9788076830899
Datum vydání 07.04.2022
Věk od 15
Formát 190x250 mm
Nakladatelství XYZ
Hmotnost 0,859
Typ Kniha
Vazba vázaná s laminovaným potahem

Netflix investoval do jedné sezóny "The Crown" 140 milionů eur, což je nejdražší investice v historii, která předčila i seriál Hra o trůny. Výsledkem toho je jeden z nejsledovanějších seriálů, jehož poslední řada přitáhla dokonce více diváků než samotná událost, kterou tato série zobrazuje. Čtvrtou sérii Koruny si pustilo přes 29 milionů diváků, tedy o 600 000 více, než sledovalo svatbu prince Charlese a princezny Diany.

Objevila se ovšem také spousta kritik týkajících se právě věrohodnosti tohoto díla.

Kniha Koruna - pravdy a nepravdy pomáhá fanouškům seriálu rozeznat fikci od reality. A dělá to nesmírně poutavým způsobem, kdy věnuje každou kapitolu jedné sérii, v níž rozebírá jednotlivé epizody a jejich nejzásadnější momenty. Vše v krásném grafickém provedení, proloženo spoustou dobových fotografií, které autoři často porovnávají se snímky ze seriálu.

Život královny Alžběty II. a její rodiny v podání populárního seriálu společnosti Netflix přitahuje miliony fanoušků po celém světě a s každým dalším dílem se jejich řady rozrůstají. Kolik z kultovního seriálu "The Crown" je ovšem historická realita a kolik čistá fikce? Koruna se pro nejoblíbenější streamovací stanici stala skutečným kasovním trhákem - je však také neoddiskutovatelně hodnověrným historickým dílem?

Autoři se rozhodli pustit do podrobného pátrání a konfrontovali seriál - epizodu po epizodě - s reálnými psanými, nafotografovanými a natočenými historickými archivy. Výsledek najdete v této knize!

Ke stažení

pdf Ukázka.pdf

Hodnocení čtenářů

Sabina Bobková
Že miluji britskou královskou rodinu není žádným tajemstvím. Koruna Pravdy a nepravdy, titul, na který jsem se od začátku roku mimořádně těšila. Dvě stě stran shrnující události všech doposud odvysílaných čtyř sérií, poukazuje na to, co třeba bylo ve skutečnosti jinak. Ano, podobná publikace již u nás vyšla, The Crown Podrobná historie se zabývá ale pouze první sérií.První díl první řady začíná v předvečer královské svatby tehdejší princezny Alžběty a Philipa, vévody z Edinburgu. Ačkoliv byl Philip princem řeckým a dánským, kvůli svatbě s britskou princeznou se musel vzdát svých práv a stát se poddaným britského krále. A tímto se otevírá kouzelná hůlka scénáristů, kteří některé věci museli pro oko diváka upravit. Jelikož by život britských monarchů vydal na více než šest sérií, stejně tomu tak je i u knižních adaptací, kde zkrátka není v silách filmařů natočit nic 100% podle knižní předlohy. I zde se tedy některé věci museli upravovat, což je za mě zcela v pořádku. Něco jiného by bylo, kdyby změnili pohlaví některé osoby, kdyby někoho vynechali zcela nebo změnili chod událostí. Musím ale připustit, že trojice autorů mi jako autoři nic neříkají. autoři na mě často působili, že vařili z vody, respektive brali bulvár jako svůj zdroj. Jejich citace, že v Timesu se psalo o tom či tom mi nepřijde jako dostatečný zdroj informací. Nejčastěji citovali právě autora již zmiňované publikace o první sérii, Roberta Laceyho. Proto jejich publikaci neberu jako plnohodnotný zdroj informací. Kromě toho ale autoři sahali jen po něčem. Málokdy se vyjádřili pozitivně o zfilmovaném momentu, z autorů jsem měla celou dobu pocit, že mají potřebu filmaře jen kritizovat. Dočítáme se jen střípky z jednotlivých dílů, ale zase vzhledem k rozsahu to ani být více podrobné nemůže. Přesto jsou důležité momenty, které neměly být opomenuty. Koruna Pravdy a nepravdy jsou bohatě ilustrovanou publikací, kde najdete jak celou řadu fotografií ze seriálu, tak i skutečné snímky královské rodiny. Můžete tak skvěle porovnat, jak se podařilo napodobit v seriálu významné modely. Obrovské množství fotografií v knize je rozhodně velkým plusem celé knihy. Co mi ale opravdu vadilo, bylo to, že tu opět nebyla sjednocená grafika. U většiny snímků scházely popisky, což v takové publikace je opravdu zásadní. Koruna Pravdy a nepravdy je společník k seriálu, který ale prosím neberte příliš vážně. Za mě se jedná o takový speciál deníku Blesk, který chce vypadat hezky, ale nedokáže se ubránit bulváru. Celá recenze: https://kniznipristaviste.blogspot.com/2022/05/recenze-koruna-pravdy-nepravdy.html

Vaše hodnocení

Uživatelskou recenzi mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé

 Přihlásit
NAPIŠTE NÁM