EN

Vespertina – Temná kněžka

Margaret Rogersonová

4,2
( 5 )

Atmosférická fantasy od autorky bestselleru Kouzla rodu Thornů
Artemisie se chce stát Šedou sestrou, členkou řádu starajícího se o klidný přechod duší na onen svět. S mrtvými tráví čas raději než se živými, kteří si při pohledu na ni šeptají o jejích zjizvených rukách a podivné minulosti. Když Artemisiin klášter přepadnou vojáci, rozhodne se přivolat na pomoc nebezpečný přízrak – ten ji však může kdykoli posednout. Dokáže dívka odolat jeho vlivu a zastavit prastaré zlo, které se právě probudilo?

Detailní informace

Žánr YA fantasy
Číslo dílu 1
Jazyk čeština
Řada Vespertina
Překladatel Zdík Dušek
Počet stran 344
EAN 9788025358009
Datum vydání 26.05.2022
Věk od 14
Formát 145x205 mm
Nakladatelství Fragment
Edice HumbookTip
Hmotnost 0,574
Typ Kniha
Vazba vázaná s pap. potahem s lam. přebalem

Artemisia se chce stát Šedou sestrou, členkou řádu, který se stará o klidný přechod duší zemřelých na onen svět. S mrtvými tráví čas raději než s živými, kteří si za jejími zády šuškají o jejích zjizvených rukou a pohnuté minulosti.

Když klášter přepadnou vojáci, rozhodne se Artemisia vyvolat na jeho ochranu prastarého ducha spjatého se svatou relikvií, která je zde uložena. Je to však přízrak, nevyzpytatelná bytost, která ji může posednout, jakmile přestane být ostražitá.

Na pokraji svých sil se brzy ocitá na prahu smrti. Pokud chce zůstat mezi živými, potřebuje pomoc vespertiny – kněžky znalé v umění ovládat relikvie. Kde ji však najít, netuší. Proto se obrátí s prosbou o pomoc na toho nejpovolanějšího – přízrak samotný.

Pouto mezi nimi roste a prastaré zlo začne vyplouvat na povrch. Dokáže mu Artemisia čelit? Zradí všechno, čemu dosud věřila, nebo to bude přízrak, kdo zradí ji?

Temná fantasy od autorky bestselleru Kouzla rodu Thornů.

Ke stažení

pdf Ukázka.pdf

Uživatelské hodnocení

Karolína Flídrová
Knížka nese označení Humbook tip a díky pozitivním recenzím, jsem od ní měla dost velká očekávání, která bohužel nebyla naplněna. Hrozně dlouhou dobu jsem měla problém se do knížky začíst. Během čtení jsem měla pocit, že se veškeré bojové a akční scény opakují. Není tu velký prostor na poznání světa, minulosti hlavních i vedlejších postav, a hlavně bych ocenila mapu. Ale abych nebyla jenom negativní. Musím uznat, že Vespertina je dost originální příběh zasazený do opravdu neokoukaného prostředí. Kláštery, řády, vojáci, Šedé sestry a duše zemřelých, kteří jsou rozdělení do tříd podle typu jejich úmrtí. Bylo zde skvěle popsáno, jak se přistupovalo ke světcům a jejich příběhům, jak snadno lze použít znalosti a obrátit vše naruby. Něco zatajit, překroutit, schovat a kdo bude mít jiný názor, je kacíř. Bavila mě myšlenka, že relikvie, ve kterých jsou uvězněni duchové jsou určené k tomu, aby lidem pomáhaly (ať už za účelem ochrany nebo v lékařství). Překvapila mě i osoba, která za vší tou “válkou” stála. Hlavní hrdinka je jiná než ostatní. Je hodně introvertní, nedokáže vycházet s lidmi a všechny pocity si dusí sama v sobě. Společnost mrtvých jí vůbec nevadí, živí ji totiž akorát pomlouvají a litují za její zjizvené ruce. Artemisie a již zmiňovaný přízrak jsou dobrá dvojka. Naprosto chápu, proč si tuhle knížku všichni tolik oblíbili, jeho sarkasmus, dotěrné urážky a vtípky byly skvělé. I když mi to dost připomínalo knihy Strašlivý příběh Prospera Reddinga a Kůže plná stínů. Kouzla rodu Thornů jsem si absolutně zamilovala a trochu jsem čekala, že tady to bude podobně, no bohužel. Od autorky jsem čekala trochu víc, ale má to být série, tak doufám, že pokračování bude lepší. Za poskytnutí knihy děkuji nakladatelství Albatrosmedia. #spoluprace IG: @strana394
Marie Vlásková
Začátek byk skvělý. Artemisie mi hned sedla. Věřím, že spoustě lidem sedne, je fakt skvělá a její konverzace s Přízrakem byly taky skvělé. Moc mě bavilo prostředí kláštera a dozvídat se historii tohohle světa. Co se naše hlavní hrdinka seznámila s Přízrakem, bylo to skvělé duo. Celý Přízrak byl fakt boží. Bohužel knížka se za mě trošku táhla a prostředek trošku upadl. Ačkoliv sem tam byla nějaká akce, nějak mě to nechytlo. To mě mrzelo, protože jsem byla na začátku opravdu nadšená. No a konec? Skvělý! Chytlo mě to a bavilo, za což jsem hrozně ráda. Vespertina je dobrá knížka. Ano v tomto žánru existují lepší, ale touto nic nezkazíte. Líbily se mi jaké vztahy se nám zde vyvrbily a ještě jednou musím zmínit Přízrak -> NAPROSTO BOŽÍ POSTAVA. Shrnu to asi takhle: Pokud by měla být Vespertina zfilmovaná, budu se hodně těšit na vydání filmu/seriálu. Pokud by byly další díly, rozhodně si je přečtu. ☆7,5/10☆

Vaše hodnocení

Uživatelskou recenzi mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé

 Přihlásit
Autor knihy
Margaret Rogersonová

Margaret Rogersonová

Když nepíše, věnuje se malování, čtení, hraní her, vaření pudinků nebo se prochází po lese a hledá žáby a houby. Ráda sbírá šály a dívá se na víc dokumentárních filmů, než je – podle některých – ve společnosti přijatelné. Žije v Cincinnati ve státě Ohio a jednoho dne by se chtěla přestěhovat ke strašidelnému lesu. Má ráda vše, co je zvláštní a podivné.
Zobrazit profil autora

Recenze

Databazeknih.cz - Vespertina – Temná kněžka

...„Pokud máte ve fantasy knihách rádi akci, zajímavé postavy, sarkasmus a originální magické prvky, pak je pro vás Vespertina jako stvořená.“...

Databazeknih.cz - Vespertina

...Myslím si, že Temná kněžka je po dlouhé době opravdu originální fantasy, kterou si určitě musíte přečíst, hlavně pokud už vás trochu omrzely všechny ty YA klišé.“...
NAPIŠTE NÁM