Nemoc jako symbol
Nalezněte souvislost mezi svými zdravotními potížemi a psychickým stavem, a naučte se tuto situaci v...
Fascinující cesta do temnot naší duše.
Podle učení Carla Gustava Junga je stínem naše podvědomí. Je to ta osobnost, jíž bychom nejraději nebyli, ale kterou se nakonec stát musíme, chceme-li být celiství. Svůj stín, tedy svou „temnou stránku“, prociťujeme velmi ambivalentně: je nám protivná, ale zároveň nás fascinuje. Práce se stínem slouží k tomu, abychom se stali vědomými, a je tedy v pravém slova smyslu prací se světlem. Stín je vlastně naším pokladem, obohacuje nás tak jako máloco jiného. Vycházeje ze zákona osudu a pravidel hry života, odpovídá nejdůležitějšímu zákonu: zákonu polarity. Můžeme jej projektovat na druhé – anebo můžeme s jeho pomocí a spolu s ním osobnostně růst.
Ruediger Dahlke nám ukazuje, jak svůj stín vypátrat a jak se s ním konfrontovat, abychom ho nakonec mohli přijmout, integrovat do své osobnosti, a možná dokonce i začít milovat. Ten, kdo se pustí do práce na svém stínu, jak je představena v knize, se stane otevřenějším, laskavějším a tolerantnějším – vůči sobě i vůči jiným.
Dr. Ruediger Dahlke (*1951) je německý lékař a psychoterapeut, průkopník psychosomatické medicíny. Je autorem více než 40 knih, které byly přeloženy již do 27 jazyků; mezi zásadní patří Nemoc jako řeč duše, Nemoc jako symbol, Tělo jako zrcadlo duše nebo nejnověji Princip stínu, jehož 2. české vydání držíte právě v rukou. Kromě práce psychoterapeuta se věnuje psaní knih a pořádání seminářů. V roce 2012 založil se svou partnerkou poblíž rakouského Grazu léčebně-vzdělávací centrum TamanGa, kde nyní žije.
Součástí publikace je audio CD Práce se stínem s 16 léčebnými meditačními cvičeními vytvořenými dr. Dahlkem. Nahráno v češtině.
Uživatelskou recenzi mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé
Přihlásit