EN

Vzpomínky jsou jako vlny, stále se k nám vrací
Den Eminých narozenin se kvapem blíží. Kromě členů její rodiny se však na oslavu chystá i jeden nezvaný host – minulost, kterou všichni považovali za dávno mrtvou. V návalu nečekaných emocí tak začnou ožívat události z jedné dovolené v Thajsku, která otřásla osudy všech zúčastněných. Polozapomenuté vzpomínky se vracejí se silou tsunami a hrozí, že rodinu plnou tajemství rozmetají na kousky.
Získaná ocenění:
Český bestseller, 2023, cena čtenářů
Jiné dostupné formáty:

Detailní informace

Jazyk čeština
Počet stran 320
EAN 9788026443995
Datum vydání 06.10.2022
Věk od 18
Formát 145x205 mm
Nakladatelství CPRESS
Hmotnost 0,526
Typ Kniha
Vazba vázaná s pap. potahem s lam. přebalem

Den Eminých narozenin se kvapem blíží. Kromě členů její rodiny se však na oslavu chystá i jeden nezvaný host – minulost, kterou všichni považovali za dávno mrtvou. V návalu nečekaných emocí tak začnou ožívat události z jedné dovolené v Thajsku, která otřásla osudy všech zúčastněných. Polozapomenuté vzpomínky se vracejí se silou tsunami a hrozí, že rodinu plnou tajemství rozmetají na kousky.

Karin Krajčo Babinská vystudovala obor filmová a televizní režie na FAMU. Po škole se řadu let živila vytvářením ­reklamních spotů. Natočila dva celovečerní filmy – Pusinky (2007) a Křídla Vánoc (2014) a pro televizi Nova seriál Gumy (2022). Režírovala nejúspěšnější klipy kapely Kryštof (Ty a já, Zůstaň tu se mnou, Vánoční a další) a také její velké koncertní show, včetně té největší na Strahově pro 70 tisíc fanoušků. V roce 2016 založila blog Kecy, kecy, kecičky. O rok později vyšla stejnojmenná kniha a Karin se stala úspěšnou spisovatelkou. V roce 2018 vydala román Za sny a dva roky nato knihu Hvězdy na cestě. Ze všech knih se staly bestsellery. Nyní přichází s novým románem Tsunami, který je k dostání také jako audiokniha.

Ke stažení

pdf Ukázka.pdf

Audio

Hodnocení čtenářů

Kateřina Brynychová
• Český autory mám fakt ráda. A ještě raději zkouším tvorbu těch, jejichž příběhy zatím neznám. Stejně tak to bylo se spisovatelkou Karin Krajčo Babickou, od které jsem přečetla román Tsunami. • Ema plánuje oslavit své šedesáté narozeniny v kruhu rodinném. Těší se na dceru Adélu, která žije i pracuje v zahraničí. Když se však vydá ke dveřím, aby ji přivítala, zmrzne jí úsměv na rtech. Na prahu stojí někdo, koho by nečekala ani ve snu. Poté se retrospektivně vracíme do roku 2004, abychom se zúčastnili rodinné dovolené v Thajsku. Jen díky tomu lze zjistit, jaké tajemství Ema po mnoho let skrývá a proč ji neustále pronásledují výčitky svědomí. • Pro tenhle typ knížek vedu pracovní název: „Vztahovky.“ A čtu je moc ráda, protože o mezilidských vztazích obecně přemýšlím docela dost a často. • Měla jsem pocit, že je román Tsunami napsaný hodně lehkou rukou. To znamená, že se výborně četl, do děje jsem zaplula raz dva a kdybych nechtěla, nemusím u něj vlastně ani moc přemýšlet. ALE! • Kdyby to skutečně bylo tak lehký čtení, jak se na první pohled zdá, nebudu mít nejspíš po prvních padesáti stránek takový divný, stísněný pocity. Měla jsem tušení, který se později částečně vyplnilo a přimělo mě zase trochu popřemýšlet. • Vztahy jsou pro mě strašně neuchopitelný, spletitý a náročný. To, co je pro jednoho normální, je pro jinýho tabu. Mnohdy danou situaci nejsme schopni ovlivnit – prostě se stane. Jindy můžeme, ale něco uvnitř nás pohání dál. Soudíme a odsuzujeme. Brát se navzájem takový jací jsme, je pro mě v soudobý společnosti dost ojedinělej jev. Člověk prostě musí mít kliku na lidi kolem sebe. Líbilo a můžu doporučit!
Eva Francová
Příběh Emy a její rodiny. Příběh plný tajemství, která by měla zůstat uzavřená v minulosti, ale osud to chce jinak a nepříjemná minulost začne ožívat. Myšlenky se vrací na dovolenou v Thajsku, která otřásla všemi a vším. I po letech nebude jisté, zda rodina ustojí vše, co se stalo. Jedna rodina a situace, které by se mohly stát každému z nás, můžete se v příběhu najít, ale rozhodně to nebude snadné čtení. Lidské osudy, emoce, provázané a nelehké vztahy. A hlavně tajemství a nevyřčené věci. Postupně zde poznáváme jednotlivé členy, vypravěči se střídají, tím máme možnost nahlédnout do hlavy a do pocitů každého z nich. Dokážeme se do nich vcítit a většinou i pochopit jejich chování. Díky knize jsem se sama vrátila do Thajska a tu krásnější část jejich dovolené jsem si užívala stejně jako celá rodinka. Některé postavy v příběhu mě neskutečně štvaly, nechtěla jsem s nimi být a kvůli nim jsem se nechtěla ke knížce vůbec vracet. Ale jelikož u knížek mám ráda, pokud ve mně probudí emoce, tak tady se to opravdu podařilo a kniha se mnou zamávala a otřásla. Ke knize bych měla drobné připomínky. Někdy to bylo zdlouhavější a některé situace mi úplně nesedly, ale jako celek, jsem dostala silný příběh ze života, a to v knihách vyhledávám.

Vaše hodnocení

Uživatelskou recenzi mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé

 Přihlásit
Autor knihy
Karin Krajčo Babinská

Karin Krajčo Babinská

Karin Krajčo Babinská vystudovala obor filmová a televizní režie na FAMU. Po škole se řadu let živila vytvářením reklamních spotů. Natočila dva celovečerní filmy – Pusinky (2007) a Křídla Vánoc (2014) – a dokončila seriál Gumy, který uvádí televize Nova. Režírovala nejúspěšnější klipy kapely Kryštof (Ty a já, Zůstaň tu se mnou, Vánoční a další) a také její koncertní show, včetně té největší na Strahově pro 70 tisíc fanoušků. V roce 2016 založila hojně navštěvovaný blog Kecy, kecy, kecičky. O rok později vyšla stejnojmenná kniha a Karin se stala úspěšnou spisovatelkou. V roce 2018 potěšila čtenáře bestsellerovým románem Za sny, po kterém následovala neméně úspěšná kniha Hvězdy na cestě. V roce 2022 vydává román Tsunami.
Zobrazit profil autora

Recenze

ctemeceskeautory.cz - Nelítostná vlna minulosti

...Babinská je mistryní v buzení emocí, není charakteru, který by na jejich strunu nezabrnkal. Psychologie je zvládnutá opravdu bravurně. Kniha byla pro mě velmi příjemným překvapením, čekala jsem prvoplánovou oddychovou literaturu a dostala jsem skvělou psychologickou sondu do života stárnoucí bytové architektky, která žila, jak uměla, ale ne vždy dle mravních zásad společnosti.“...

kult.cz - O polozapomenuté síle Tsunami

...„Knihu Tsunami doporučuji všemi deseti. Příběh sám o sobě je dobře vymyšlený a díky barvitým, kratším větám se snadno a rychle čte. Román vede k uvědomění, že každý z nás má nějaké tajemství, malé i větší. Nic není černé ani bílé, jak ostatně dokazuje příběh hlavní hrdinky, kterou jsem měla tendenci v některých pasážích soudit, ačkoliv jsem ji zároveň i chápala a mnohdy i litovala. ...
NAPIŠTE NÁM