EN

PRÁVĚ TEĎ! DOPRAVA ZDARMA NA VŠECHNY OBJEDNÁVKY

Křížová cesta

Michal Šefara


Cesta českého řidiče kamionu a dívky z Polska napříč střední Evropou uprostřed pandemie covidu. Příběh dvou lidí, kteří se snaží najít tu správnou cestu životem.
Vyprávění o Polsku bez lásky. V době kulminující epidemie se v kabině kamionu potkají osamělý, démony stíhaný řidič a sotva dospělá stopařka nesoucí si s sebou tajemství. On je Čech, ona pochází z kašubského etnika. K zemi, kterou postupně projíždějí ve svém „domově“ na kolech, mají oba komplikovaný vztah. Znají ji i neznají. Rozumí ji i nerozumí. Mají ji rádi a taky ji nenávidí. Stejně jako sami sebe.

Detailní informace

Žánr román
Jazyk čeština
Počet stran 288
EAN 9788076507937
Datum vydání 07.11.2022
Věk od 15
Formát 145x205 mm
Nakladatelství Pointa
Hmotnost 0,469
Typ Kniha
Vazba vázaná s laminovaným potahem

Josef projíždí během covidové pandemie tzv. Křížovou cestu – nejtěžší cestu pro řidiče kamionů napříč Polskem. Nafta se mu dávno vpila až pod kůži, ve svém osamoceném životě nezná pomalu nic jiného než asfalt a beton. A pak se mu jako zjevení před kamionem objeví kašubská dívka z Gdaňsku. Její svět byly dosud kostely, katolická víra a opatrovnická matka. Do kamionu nastoupí s dítětem pod srdcem, které nechce. Jenže v Polsku je potrat zapovězený.

Společnou konverzací v kabině čelí jeden druhému i svým temným tajemstvím. Benzinky, parkoviště a přístavy jim ukazují všudypřítomnou samotu, předsudky i strach z nové nemoci. A ani jeden neví, zda je na konci jejich cesty čeká spása, nebo zatracení.

Ke stažení

pdf Ukázka.pdf

Uživatelské hodnocení

V současné době nejsou vytvořena žádná uživatelská hodnocení.

Vaše hodnocení

Uživatelskou recenzi mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé

 Přihlásit
NAPIŠTE NÁM