EN

Sám nejsi nic

Příběhy z války aneb bláto, pot a vítězství

Ivan Hamšík


Necenzurované zážitky bývalého šéfa české armády
V armádě prožil téměř vše: válku, smrt, vítězství i zklamání. Armádní generál Aleš Opata otevřeně popisuje realitu zahraničních misí od Balkánu po Afghánistán, jednání před vstupem ČR do NATO i řízení operací při povodních či pandemii covidu. Vedle dramatických událostí vzpomíná i na dopis od britské královny a na různá setkání, která mu změnila život. Strhující zážitky ukazují kariéru Aleše Opaty ze všech úhlů a nechají vás nahlédnout i do armádního zákulisí.
Jiné dostupné formáty:

Detailní informace

Jazyk čeština
Počet stran 248
EAN 9788020460929
Datum vydání 27.10.2022
Věk od 18
Formát 130x200 mm
Nakladatelství Mladá fronta
Hmotnost 0,399
Typ Kniha
Vazba vázaná s laminovaným potahem a přebalem

V armádě prožil téměř všechno: válku, smrt, vítězství i zklamání. Armádní generál Aleš Opata otevřeně popisuje dechberoucí chvíle v zahraničních misích od Balkánu po Afghánistán stejně jako zákulisí jednání před vstupem České republiky do NATO, řízení operací při povodních nebo covidové pandemii. Vedle dramatických událostí vzpomíná i na dopis od britské královny a na nejrůznější setkání, která mu změnila život.

Strhující vzpomínky nejen z bojových akcí vám ukážou kariéru Aleše Opaty ze všech úhlů a dovolí čtenáři nahlédnout do armádního zákulisí.

Ke stažení

pdf Ukázka.pdf

Hodnocení čtenářů

Ivo Zelinka
Knihu "Sam nejsi nic" od generála Aleše Opaty a Ivana Hamšíka vřele doporučuji ke koupi i těm, kteří paměti význačných osobností běžně nečtou. Epizody z dlouhé vojenské kariéry generála Opaty, nejvýraznějšího důstojníka své generace, který jako náčelník Generálního štábu dosáhl mnohé, slouží totiž autorům jen jako projekční plátno. To, co dělá knihu výjimečnou, je soubor jeho osmi zásad (vtělených do Oktagonu Aleše Opaty). Pro jejich docenění je nezbytné pochopit, jak k těmto zásadám generál Opata v průběhu své vojenské kariéry došel a co je činí tak efektivními, což kniha zvládá měrou vrchovatou. Rozhodně doporučuji k přečtení nejen těm, kteří uvažují o vojenské službě, ale všem, kteří se rádi inspirují od úspěšných lidí, kteří dokážou efektivně dosahovat svých cílů. A je úplně jedno, zda sami působí v armádě, byznyse nebo neziskovce. Uvidíte, že knihu přečtete jedním dechem.

Vaše hodnocení

Uživatelskou recenzi mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé

 Přihlásit
Autor knihy
Ivan Hamšík

Ivan Hamšík

Ivan Hamšík (*1967) je novinář a mediální manažer. Vystudoval Právnickou fakultu Univerzity Karlovy. V médiích pracoval téměř třicet let. Začínal v roce 1990 jako sportovní reportér v deníku Lidová demokracie. Byl šéfredaktorem časopisu Reflex a webu Blesk.cz, zástupcem šéfredaktora v denících MF DNES a Blesk. Ve vydavatelství Ringier Axel Springer a Mafra Slovakia působil jako ředitel digitálních médií a ředitel obsahu. Vydal knihy Aleš Opata: Sám nejsi nic, Tým nad zlato a Nagano očima reportérů. Od roku 2018 pracuje jako mediální poradce na generálním štábu armády.
Zobrazit profil autora

Recenze

Databazeknih.cz - Sám nejsi nic

„Skvěle a čtivě napsaný armádní příběh, po kterém budete na naši armádu a její představitele ještě víc hrdí než jste doteď byli.“
NAPIŠTE NÁM