EN

Tajemství v láhvi

Příběh Ireny Sendlerové

Anna Czerwinska - Rydel


Skutečný příběh ženy, která za války zachránila tisíce životů
Irena Sendlerová byla opravdová hrdinka, která za druhé světové války pomohla nespočtu lidí. Když si uvědomila, že všechny Židy ve varšavském ghettu čeká smrt, rozhodla se zachránit co nejvíc dětí. I přes obrovské nebezpečí je pašovala ven ve velkém a většina z nich se díky Irenině odvaze dožila konce války. Seznamte své děti s příběhem této výrazné představitelky protinacistického odboje – speciálně uzpůsobená publikace s úchvatnými ilustracemi je naprosto pohltí.

Detailní informace

Ilustrátor Maciej Szymanowicz
Jazyk čeština
Původní název Listy w butelce
Původní jazyk polština
Překladatel Michala Benešová
Počet stran 96
EAN 9788000069890
Datum vydání 06.03.2023
Věk od 9
Formát 160x230 mm
Nakladatelství ALBATROS
Hmotnost 0,317
Typ Kniha
Vazba vázaná s laminovaným potahem

Hrdinství, s nímž Irena Sendlerová za války zachránila tisícovky židovských dětí, je čas od času zmiňováno v některých knihách, věnujících se ženským "rebelkám". Ale není jedna stránka pro tak výjimečný příběh málo? Je! Kniha s okouzlujícími ilustracemi Macieje Szymanowicze poutavě líčí ono Irenino dobrodružství uprostřed 2. světové války - a ukazuje malým i větším čtenářům, že hrdinou se může stát každý... Stačí jen chtít.

Ke stažení

pdf Ukázka.pdf

Uživatelské hodnocení

V současné době nejsou vytvořena žádná uživatelská hodnocení.

Vaše hodnocení

Uživatelskou recenzi mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé

 Přihlásit
Autor knihy
Anna Czerwinska - Rydel

Anna Czerwinska - Rydel

Anna Czerwińska − Rydel (* 1973) je hudebnice, pedagožka a v neposlední řadě oblíbená autorka mnoha knih pro děti a mládež. Proslula zejména díky svým oceňovaným knížkám pojednávajícím o významných osobnostech polské kultury a dějin. Podle její knihy Fahrenheitova hádanka bylo nastudováno i divadelní představení. Anna Czerwińska-Rydel žije v Gdaňsku, v roce 2018 jí byla udělena medaile Za zásluhy o ochranu práv dětí Infantis Dignitatis Defensori.
Zobrazit profil autora
NAPIŠTE NÁM