EN

Schovávaná

Tereza Herzogová


Kdo se schová před láskou, nevyhraje
Šárka věří, že když udělá patou v zemi důlek, někde vyroste hora. Sní o tom, že se jednou bude živit psaním knih. Co na tom, že momentálně není jiná možnost než učit češtinu na průmyslovce, vždyť každá hora se zvedá z údolí. A právě když si Šárka myslí, že hlouběji už v životě klesnout nemůže, potkává Ivana, charismatického spisovatele, který by byl dokonalý, kdyby nebyl čerstvě v důchodu. Šárka se zamiluje, a tak začne podivná hra na schovávanou. Kdo vyhraje? Kdo se nechá zapikat? A kdo ze hry odstoupí?

Detailní informace

Jazyk čeština
Počet stran 304
EAN 9788026723677
Datum vydání 13.10.2022
Věk od 15
Formát 115x185 mm
Nakladatelství MOTTO
Hmotnost 0,355
Typ Kniha
Vazba vázaná s laminovaným potahem

Šárka věří, že když udělá patou v zemi důlek, někde vyroste hora. Sní o tom, že se jednou bude živit psaním knih. Co na tom, že momentálně není jiná možnost než učit češtinu na maloměstské průmyslovce, vždyť každá hora se zvedá z údolí. V nížinách jejího života to ale právě chaoticky bzučí jako v úlu – matka randí s mladším kolegou, otec prchá k bigbítu a k pivu, bratr má silnou slabost pro marihuanu, babička trpí alzheimerem, cynický kolega srší nesnesitelným sarkasmem a Šárčin přítel David je čím dál tím víc mimo… vztah. A právě když si Šárka myslí, že hlouběji už v životě klesnout nemůže, potkává Ivana, charismatického spisovatele, který by byl dokonalý, kdyby nebyl čerstvě v důchodu. Šárka se zamiluje, a tak začne podivná hra na schovávanou. Kdo vyhraje? Kdo se nechá zapikat? A kdo ze hry odstoupí?

Ke stažení

pdf Ukázka.pdf

Uživatelské hodnocení

V současné době nejsou vytvořena žádná uživatelská hodnocení.

Vaše hodnocení

Uživatelskou recenzi mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé

 Přihlásit
Autor knihy
Tereza Herzogová

Tereza Herzogová

Tereza Herzogová se narodila v roce 1990 v Plzni, kde i nadále žije, pracuje a tvoří. Vystudovala SPŠ stavební a dokončila inženýrské studium na Fakultě ekonomické ZČU v Plzni. Už od dětství milovala knihy – nejprve je pouze četla, později začala psát vlastní povídky, které vycházely zpočátku časopisecky. V roce 2018 debutovala povídkovou sbírkou Hospoda U Konce světa, za kterou získala čestné uznání v soutěži o Cenu Bohumila Polana. O dva roky později následovala druhá sbírka Indiánské léto a v roce 2022 vyšel její první román Schovávaná. Mezi typické rysy autorčiny tvorby patří optimistický nadhled, lehká nadsázka a laskavý humor.
Zobrazit profil autora
NAPIŠTE NÁM