EN

Schovávaná

Tereza Herzogová


Kdo se schová před láskou, nevyhraje
Šárka věří, že když udělá patou v zemi důlek, někde vyroste hora. Sní o tom, že se jednou bude živit psaním knih. Co na tom, že momentálně není jiná možnost než učit češtinu na průmyslovce, vždyť každá hora se zvedá z údolí. A právě když si Šárka myslí, že hlouběji už v životě klesnout nemůže, potkává Ivana, charismatického spisovatele, který by byl dokonalý, kdyby nebyl čerstvě v důchodu. Šárka se zamiluje, a tak začne podivná hra na schovávanou. Kdo vyhraje? Kdo se nechá zapikat? A kdo ze hry odstoupí?
Jiné dostupné formáty:

Detailní informace

Jazyk čeština
Počet stran 304
EAN 9788026723677
Datum vydání 13.10.2022
Věk od 15
Formát 115x185 mm
Nakladatelství MOTTO
Hmotnost 0,355
Typ Kniha
Vazba vázaná s laminovaným potahem

Šárka věří, že když udělá patou v zemi důlek, někde vyroste hora. Sní o tom, že se jednou bude živit psaním knih. Co na tom, že momentálně není jiná možnost než učit češtinu na maloměstské průmyslovce, vždyť každá hora se zvedá z údolí. V nížinách jejího života to ale právě chaoticky bzučí jako v úlu – matka randí s mladším kolegou, otec prchá k bigbítu a k pivu, bratr má silnou slabost pro marihuanu, babička trpí alzheimerem, cynický kolega srší nesnesitelným sarkasmem a Šárčin přítel David je čím dál tím víc mimo… vztah. A právě když si Šárka myslí, že hlouběji už v životě klesnout nemůže, potkává Ivana, charismatického spisovatele, který by byl dokonalý, kdyby nebyl čerstvě v důchodu. Šárka se zamiluje, a tak začne podivná hra na schovávanou. Kdo vyhraje? Kdo se nechá zapikat? A kdo ze hry odstoupí?

Ke stažení

pdf Ukázka.pdf

Hodnocení čtenářů

Hana Kristínová
Předně bych chtěla pochválit formát knihy, akorát do ruky. Myslela jsem si, že knihu budu mít na delší dobu, ale nakonec jsem ji nadvakrát zhltla. Styl psaní autorky mi vyhovuje a stránky ubíhaly jedna za druhou. Ač se může zdát, že si autorka ukousla velké sousto, co se tématu týče, tak to zvládla geniálně. Knihu, kde je hlavní téma mezigenerační vztah, jsem ještě nečetla a zase jsem si rozšířila obzory. Z příběhu je patrné, jaké benefity z takového vztahu plynou, ale i jaká úskalí musí pár překonávat, protože ať chceme nebo ne, větší věkový rozdíl je ve vztahu zkrátka znát. Dalším tématem je tzv. ,,druhá míza", která obecně postihuje hlavně muže, ale v knize můžeme krásně vidět, jak to vypadá, když přijde i na ženu ve středních letech. Příběh se mi moc líbil, děj byl svižný a postavy mi byly sympatické a chválím výběr příjmení postav: Kočičková, Chroust, Výtvar a Kolínko. Rozhodně doporučuji všem. Je to oddychová kniha ze života, autorce gratuluji a přeji mnoho dalších vydaných příběhů.
Veronika Staníčková
Anotace knihy Schovávaná vám možná připomene nějakou knihu, kterou jste už četli. Pár knih, které jsou o návratech ke kořenům a hledání sama sebe, už tu bylo. Takhle má ale dle mého názoru mnohem lepší zpracování. Pro mě měla totiž mnohem zajímavější vývoj, než jaký bych čekala a uměla překvapit. Pokud jste řešili ve svém životě podobné problémy jako hlavní postavy, které jsou mimochodem skvěle vykreslené a rozhodně ne plytké, má vám Schovávaná, co předat. A jako bonus musím říct, že jsem se po dlouhé době u knihy i bavila, protože humor a sarkasmus, kterým oplývá jedna z postav mi skutečně sedl. Pokud hledáte knihu na léto, která nebude jen jednoduchým příběhem ona potká jeho, sáhněte po Schovávané. Třeba díky ní objevíte novou českou autorku, kterou si zamilujete.

Vaše hodnocení

Uživatelskou recenzi mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé

 Přihlásit
Autor knihy
Tereza Herzogová

Tereza Herzogová

Tereza Herzogová se narodila v roce 1990 v Plzni, kde doteď žije, pracuje a tvoří. Vystudovala SPŠ stavební a dokončila inženýrské studium na Fakultě ekonomické ZČU v Plzni. Od dětství je nadšenou čtenářkou. Vlastní tvorbu odstartovala časopisecky publikovanými povídkami. Knižně debutovala v roce 2018 povídkovou sbírkou Hospoda U Konce světa, za kterou získala čestné uznání v soutěži o Cenu Bohumila Polana. O dva roky později následovala druhá sbírka Indiánské léto a v roce 2022 vyšel její první román Schovávaná, na nějž navazuje volným pokračováním Tichá pošta. Jejím textům i jejímu osobnímu životu dominují vztahy, hudba a literatura.
Zobrazit profil autora

Recenze

knihazaknihou.cz - Schovávaná

...„Tato sympatická mladá autorka má velmi čtivý styl psaní, který sice občas drhne v zatáčkách (jednodušší statě se střídají s velmi vyváženými a vyzrálými částmi, které naštěstí převládají), ale atraktivní hlavní dějová osa vše vynahrazuje a proudící energie i živočišnost skrývající se za příběhem vás okouzlí a velmi dobře pobaví.“...
NAPIŠTE NÁM