EN

Letadlové lodě

Ilustrovaná historie nejslavnějších letadlových lodí

David Ross


Všechno, co jste chtěli vědět o letadlových lodích.
Tato jedinečná publikace podrobně mapuje kompletní historii a vývoj letadlových lodí. Od prvních úvah a konstrukcí až po dnešní, supermoderní plovoucí letiště s jaderným pohonem. Naleznete zde ilustrace, podrobný popis a technicko-taktická data 52 nejvýznamnějších letadlových lodí včetně útočných obojživelných nosičů. Nechybí samozřejmě ani historie každé lodi – průběh stavby, doba aktivní služby včetně zapojení do válečných konfliktů. Kniha tak podává ucelený obraz o dějinách námořního válečnictví.
Jiné dostupné formáty:

Detailní informace

Žánr military
Ilustrátor David Ross
Jazyk čeština
Původní název The World's Greatest Aircraft Carriers
Původní jazyk angličtina
Překladatel František Novotný
Počet stran 224
EAN 9788026446682
Datum vydání 03.04.2023
Věk od 14
Formát 210x297 mm
Nakladatelství CPRESS
Hmotnost 1,22
Typ Kniha
Vazba vázaná s laminovaným potahem

9. května 1912 byl z HMS Hibernia proveden první vzlet letadla z lodi. V červenci 1918 sedm letounů Sopwith Camel odstartovalo z přestavěného bitevního křižníku HMS Furious a zaútočily na německou leteckou základnu v T?nder, kde zničily dva zeppeliny. Zrodil se věk letadlových lodí…

Tato jedinečná publikace podrobně mapuje kompletní historii a vývoj letadlových lodí. Od prvních úvah a konstrukcí až po dnešní, supermoderní plovoucí letiště s jaderným pohonem. Naleznete zde ilustrace, podrobný popis a technicko-taktická data 52 nejvýznamnějších letadlových lodí včetně útočných obojživelných nosičů. Nechybí samozřejmě ani historie každé lodi – průběh stavby, doba aktivní služby včetně zapojení do válečných konfliktů. Kniha tak není pouhým „ilustrovaným průvodcem“, podává totiž ucelený obraz o dějinách námořního válečnictví.

Ke stažení

pdf Ukázka.pdf

Hodnocení čtenářů

V současné době nejsou vytvořena žádná uživatelská hodnocení.

Vaše hodnocení

Uživatelskou recenzi mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé

 Přihlásit
NAPIŠTE NÁM