EN

Unesená

Elizabeth Gilpin


Autobiografie dívky, kterou rodiče nechali unést a poslali na drsnou převýchovu
Patnáctiletá Elizabeth je vzorná žačka a skvělá sportovkyně, ale jednoduché to s ní není – chodí tajně ven, často se opíjí a trpí silnými výbuchy vzteku. Rodiče s ní jednoho dne ztratí trpělivost a rozhodnou se pro převýchovu. Elizabeth je s jejich vědomím unesena do divočiny, kde v drsných podmínkách stráví s dalšími „problémovými“ dívkami tři měsíce. Další rok prožije v uzavřené internátní škole, jejíž program připomíná spíš sektu. Teprve o mnoho let později dokáže vyprávět svůj traumatizující příběh…
Jiné dostupné formáty:

Detailní informace

Jazyk čeština
Původní název Stolen: A Memoir
Původní jazyk angličtina
Překladatel Olga Bártová
Počet stran 328
EAN 9788020462848
Datum vydání 14.03.2024
Věk od 15
Formát 145x205 mm
Nakladatelství Mladá fronta
Hmotnost 0,366
Typ Kniha
Vazba brožovaná lepená s chlopněmi

Fenomén „terapeutických“ únosů a pobytů v divočině, stejně jako celý průmysl kolem léčby problematických teenagerů je dnes v Americe hodně medializovaným tématem; kvůli úmrtím několika dětí proběhly soudy, vyšetřování před Kongresem atd. U nás se o tomto tématu ví méně a pro českého čtenáře může být zajímavé se s ním seznámit prostřednictvím velmi emotivního příběhu dívky, která vše zažila na vlastní kůži.

Patnáctiletá Elizabeth je vzorná žačka, skvělá sportovkyně, ale jednoduché to s ní není – po večerech chodí tajně se spolužáky ven, dostkrát už se opila a mívá nezvladatelné výbuchy vzteku (až mnohem později diagnostikované jako součást její deprese). Rodiče ztratí trpělivost a uvěří v možnost snadné nápravy – a tak Elizabeth jednou v noci přímo z jejího pokojíčku unesou dva neznámí lidé a odvezou ji do divočiny, kde stráví se skupinkou dalších problémových dívek tři měsíce „převýchovou“ v drsných podmínkách. Další rok prožije v „terapeutické internátní škole“, jejíž program připomíná spíš sektu. O mnoho let později, po sebevraždě kamarádky, se kterou se na škole sblížila, je schopná se k traumatizujícím vzpomínkám vrátit a snažit se z nich v této knize vypsat.

Ke stažení

pdf Ukázka.pdf

Hodnocení čtenářů

V současné době nejsou vytvořena žádná uživatelská hodnocení.

Vaše hodnocení

Uživatelskou recenzi mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé

 Přihlásit
NAPIŠTE NÁM