EN

Drahý Aarone

Mariana Zapata


Láska mezi řádky. Slow burn hit od autorky romantických bestsellerů.
„Drahý Aarone, jmenuju se Ruby Santosová a přidělili mi tě přes nadaci Pomoc vojákům.“ Ruby přesně ví, do čeho jde, když se přihlásí jako dobrovolnice pro dopisování s vojákem v zámoří. Pokyny jsou jednoduché: jeden dopis nebo e-mail týdně po dobu jeho nasazení. Jasné jako facka. Není to poprvé, co si takhle s nějakým vojákem píše. Co by ji tak asi mohlo překvapit? Jedna drobnost by tu možná byla: to, že se do něj zamiluje až po uši.
Jiné dostupné formáty:

Detailní informace

Jazyk čeština
Původní název Dear Aaron
Původní jazyk angličtina
Překladatel Romana Bičíková
Počet stran 456
EAN 9788025362396
Datum vydání 27.04.2023
Věk od 18
Formát 145x205 mm
Nakladatelství Fragment
Hmotnost 0,493
Typ Kniha
Vazba brožovaná lepená

„Drahý Aarone, jmenuju se Ruby Santosová a přidělili mi tě přes nadaci Pomoc vojákům.“ Ruby přesně ví, do čeho jde, když se přihlásí jako dobrovolnice pro dopisování s vojákem v zámoří. Pokyny jsou jednoduché: jeden dopis nebo e-mail týdně po dobu jeho nasazení. Jasné jako facka. Není to poprvé, co si takhle s nějakým vojákem píše. Co by ji tak asi mohlo překvapit? Jedna drobnost by tu možná byla: to, že se do něj zamiluje až po uši.

Ke stažení

pdf Ukázka.pdf

Uživatelské hodnocení

Karolína Flídrová
Moc děkuji nakladatelství @Albatros za poskytnutí knihy #spoluprace IG: @strana394 Drahý Aarone je krásný milý příběh, který je plný romantiky a pozvolna se rozvíjejícího vztahu. První polovina knihy se skládá pouze z konverzací, které si Ruby a Aaron mezi sebou vyměňují. Psaní skrz emaily mělo v sobě to správné kouzlo a sem tam i vtipnou část. Víme přesně jen to, co si napíšou do mailů, takže nám vlastně oba hlavní hrdinové postupně přirůstají k srdci tak, jako sobě navzájem. V druhé polovině knihy se konečně setkávají. To mi bohužel přišlo takové nijaké, nic moc zajímavého se tam nedělo 😕 I přes některé nedostatky ale kniha nabízí také několik velice silných momentů, hlášek a myšlenek. Příběh je o poznávání jeden druhého, o budování vzájemné důvěry. Aaron učí Ruby být odvážnější, jít si za svými sny a Ruby je pro Aarona jediná, která jej v nelehkých chvílích dokáže rozesmát a být mu oporou. Knížku lze také pochválit především za zajímavé a citlivé téma, které se prolíná celou knihou. Čtenář se v příběhu může blíže seznámit s životem vojáků na zahraničních misích, a také s možnostmi podpory a pomoci, které jim mohou ulehčit jejich návrat do běžného života. Co se týče epilogu tak jsem ale zklamaná, určitě ho šlo napsat o mnohem lépe. Ale prý příběh Ruby a Aarona pokračuje v knize S láskou Lukov, kde má čtenář možnost nahlédnout do jejich životů.
Eliška Macounová
Za knihu v rámci spoluprace děkuji albatrosmedia. Ruby se zaregistrovala do programu nadace "Pomoc vojákům",ve kterém si vyměňujete zprávy s vojákem v nasazení. Rubyn starší bratr byl mariňák a skrze něj zjistila,jak smysluplné může být pro vojáka v zámoří mít spojení s vnějším světem. Pokyny jsou jednoduché: Jeden dopis nebo email týdně po dobu jeho nasazení. Myslela si,že ví, co může očekávat.S čím ale nepočítala,bylo to,že se do něj zamiluje až po uši. První věc, která dělá tuto knihu tak odlišnou od ostatních, je to,že asi 40% příběhu tvoří e-mailové a chatové korespondence mezi hlavními protagonisty. Během tohoto dopisování se z nich stávají velmi blízcí přátelé a přiznávají si,že spolu sdílejí věci, které nikdy s nikým jiným nesdíleli. Je to pomalá cesta,kdy se vztah proměňuje v něco hlubokého a krásného. Tímto způsobem máme pocit,že Aarona poznáváme stejně tak jako Ruby a naopak. V druhé polovině knihy se konečně setkávají. Ruby a Aaron tváří v tvář,to bylo úžasné čtení. Jejich společné trávení času bylo to nejsladší co jsem četla. Je to krásná kniha,která nám umožňuje nahlédnout do srdcí dvou postav,které mají charakter, působí zcela uvěřitelně a mají své chyby a slabiny,které pomalu odhalují jeden druhému. Vyprávění je hodně slow burn,ale díky tomu působí velmi realisticky, takže určitě se vyplatí si počkat. Jedinou výtku mám k epilogu,čekala jsem od něj víc. Konec je takový zbytečně uspěchaný. Jo a obálka se taky zrovna nepovedla. Ale i tak to byl skvělý zážitek.

Vaše hodnocení

Uživatelskou recenzi mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé

 Přihlásit
Autor knihy
Mariana Zapata

Mariana Zapata

Mariana Zapata je bestsellerovou autorkou New York Times a USA Today a v roce 2016 dosáhla sedmého místa na žebříčku nejprodávanějších autorů na Amazonu. Její knížky jsou plné romantiky, ale také ostrého humoru a silných slov. Své první literární pokusy spáchala už v dětství a na internetu dodnes někde existuje stránka s její boy band fanfiction. Mariana žije v malém městečku jménem Pagosa Springs v Coloradu se svým manželem a nejlepším přítelem Chrisem Letchfordem a jejich dvěma dogami, Dorianem a Kaiserem. Když nepředstírá, že píše, čte si sci-fi, steam punk nebo historické romance. 
Zobrazit profil autora
NAPIŠTE NÁM