EN

💥POUZE DNES💥 Zadejte kód VIKEND100 a získáte slevu 100 Kč při nákupu nad 500 Kč

AppleScript

Průvodce skriptováním v Mac OS X

Guy Hart-Davis


Zjednodušte si práci na Macu
Nebaví vás dělat určité úkony na Macu pořád dokola? Zjednodušte si každodenní operace pomocí AppleScriptu! Autor vás v šestnácti kapitolách provede základy skriptování, které vám umožní automatizovat řadu operací. Hromadné zpracování fotek, operace se soubory, správa hudby, vytváření dokumentů se specifickými parametry, to vše bude záležitost spuštění jednoduchého skriptu.

Detailní informace

Jazyk čeština
Původní název AppleScript: A Beginner's Guide, 1st edition
Počet stran 384
EAN 9788025131954
Datum vydání 17.03.2011
Věk od 15
Formát 167x225 mm
Nakladatelství COMPUTER PRESS
Hmotnost 0,6
Typ Kniha
Vazba brožovaná lepená

Chcete si zjednodušit každodenní operace na Macu a urychlit zdlouhavý proces některých činností? Nebaví vás dělat určité úkony pořád dokola? Ovládněte AppleScript a ulehčete si jednoduchými skripty ty postupy, které vás svou komplikovaností zbytečně okrádají o čas.

V šestnácti kapitolách se postupně naučíte vytvářet skripty, které vám umožní automatizovat řadu činností, s nimiž se na Macu setkáváte denně. Zpracování fotek z dovolené, vytváření různých seznamů hudby, operace se soubory nebo poštou, to vše můžete pomocí AppleScriptu zefektivnit. Autor ve výkladu postupuje od úplných začátků a zaměřuje se na nejčastější postupy, které mohou ušetřit váš čas. Jelikož se AppleScript hodně podobá klasické angličtině, velmi rychle budete moci nové znalosti uplatnit ve vlastních skriptech. Publikace vás mimo jiné naučí, jak:

- Nastavit automatické spouštění skriptů

- Pracovat se soubory a složkami

- Ošetřit výskyt chyb, aby skript pracoval vždy korektně

- Hromadně upravit fotografie

- Zpracovat příchozí e-mail

- Vytvořit dokument ve Wordu s určitými parametry

- Vygenerovat specifický graf v Excelu

O autorovi:

Guy Hart-Davis je zkušeným autorem více než 55 knih o počítačích. V poslední době se ve své autorské činnosti věnuje převážně platformě Mac, má za sebou několik příruček o Mac OS X, iPhonu, iPodu a iPadu.

Hodnocení čtenářů

V současné době nejsou vytvořena žádná uživatelská hodnocení.

Vaše hodnocení

Uživatelskou recenzi mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé

 Přihlásit
NAPIŠTE NÁM