EN

Aleksandra

Lisa Weeda


Srdcervoucí ukrajinská sága překlenující jedno století rodinné historie.
Aleksandra je rodinná sága pokrývající celé jedno století ukrajinské historie. Spisovatelka s ukrajinskými kořeny se vydává do Luhansku hledat hrob svého strýce Kolji, který se v roce 2015 ztratil. Na svém úprku z válečné oblasti se propadá zpátky v čase a přivádí na svět historii své rodiny donských kozáků. Aleksandra je příběhem rodiny mezi Východem a Západem, která se nedokáže odpoutat od země, jež evidentně nikdy nenajde klid.
Jiné dostupné formáty:

Detailní informace

Jazyk čeština
Původní název Aleksandra
Původní jazyk nizozemština
Překladatel Blanka Juranová
Počet stran 256
EAN 9788074075193
Datum vydání 24.11.2022
Věk od 15
Formát 130x200 mm
Nakladatelství Garamond
Hmotnost 0,282
Typ Kniha
Vazba brožovaná lepená

Román Aleksandra je srdcervoucí rodinná sága, která pokrývá celé jedno století ukrajinské historie. Spisovatelka s ukrajinskými kořeny Lisa Weeda se na pokyn své čtyřiadevadesátileté babičky Aleksandry vydává do Luhansku hledat hrob svého strýce Kolji, který se v roce 2015 ztratil. Lise se podaří překonat hraniční přechod do válečné oblasti a na svém úprku se propadá zpátky v čase. Dostává se do Paláce sovětů, kde její pradědeček Nikolaj už od své smrti v roce 1953 čeká na Aleksandru. Po Aleksandřině deportaci do Německa v roce 1942 už se s ní nikdy nesetkal. Spolu s Nikolajem se Lisa toulá Palácem, hlubokým snem, v němž se ukrývá i Kolja, a přivádí historii své rodiny donských kozáků k životu. Aleksandra je příběhem rodiny mezi Východem a Západem, která se nedokáže odpoutat od země, jež evidentně nikdy nenajde klid. Lisa Weeda objevila formu a hlas k tomu, aby tuto ságu mohla grandiózním způsobem odvyprávět.

„Styl psaní Lisy Weeda je přesný, smyslový a strhující.“ – porota C.C.S. Cronestipendium 2020

Lisa Weeda je nizozemsko-ukrajinská spisovatelka, autorka literárních pořadů, scénáristka, audiofanynka a režisérka virtuální reality. Základem její práce je vždy text, ale forma je různorodá. V centru zájmu většinou stojí Ukrajina, rodná země její babičky. Aleksandra je jejím románovým debutem. Kniha byla v užším výběru nominací na prestižní nizozemskou literární cenu Libris a byla přeložena do několika světových jazyků. Nizozemský deník de Volkskrant ji zvolil literárním talentem roku.

Ke stažení

pdf Ukázka.pdf

Hodnocení čtenářů

V současné době nejsou vytvořena žádná uživatelská hodnocení.

Vaše hodnocení

Uživatelskou recenzi mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé

 Přihlásit
NAPIŠTE NÁM