EN

Trénink paměti pro seniory: Jednoduchá cvičení

Jitka Suchá


Trénink paměti nejen pro seniory
Procvičování mozku rozmanitými způsoby je velmi důležitý faktor v prevenci poruch paměti a je přínosné v každém věku. Kniha obsahuje úkoly na nižší až střední úrovni obtížnosti, vždy je uvedeno 5 variant pro jeden typ cvičení s prostorem na řešení úloh. Na konci knihy nechybí řešení vybraných úloh.
Jiné dostupné formáty:

Detailní informace

Žánr senioři
Jazyk čeština
Počet stran 128
EAN 9788026619420
Datum vydání 29.02.2024
Věk od 18
Formát 170x243 mm
Nakladatelství EDIKA
Edice Pro seniory
Hmotnost 0,347
Typ Kniha
Vazba brožovaná, šitá nitmi

Kniha je zaměřena na procvičování různých kognitivních funkcí, a to zejména:

• krátkodobé paměti

• slovní zásoby

• koncentrace pozornosti

• zrakově-prostorových schopností

Procvičování mozku různými způsoby je velmi důležitý faktor v prevenci poruch paměti a je přínosné v každém věku. Kniha obsahuje úkoly na nižší až střední úrovni obtížnosti, vždy je uvedeno 5 variant pro jeden typ cvičení. Samozřejmostí je adekvátní velikost písma i obrázků a barevné provedení. Své řešení si může čtenář sám zkontrolovat na konci knihy.

Kniha je určena zejména pro seniorskou populaci, ale bude jistě přínosem i pro jiné zájemce o problematiku cvičení paměti a také pro pracovníky z oblasti sociální péče nebo zdravotnictví, zejména ty, kteří svým klientům připravují smysluplné denní aktivity.

Mgr. Jitka Suchá vystudovala ergoterapii a fyzioterapii, je trenérkou paměti III. stupně. Od roku 1997 pracuje v denním stacionáři pro seniory. Pořádá kurzy a semináře, vede web pro aktivizační pracovníky www.napadnik-aktivizace.cz. Je autorkou několika knih zaměřených na cvičení paměti.

Ke stažení

pdf Ukázka.pdf

Hodnocení čtenářů

V současné době nejsou vytvořena žádná uživatelská hodnocení.

Vaše hodnocení

Uživatelskou recenzi mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé

 Přihlásit
Autor knihy
Jitka Suchá

Jitka Suchá

V současnosti pracuje ve Státním zdravotním ústavu v Centru podpory veřejného zdraví. Má za sebou 23 let praxe v Gerontologickém centru, kde pracovala jako vedoucí denního stacionáře pro seniory, ale i jako lektorka různých vzdělávacích akcí. Věnovala se i vlastním projektům v oblasti vzdělávání. Pro Českou alzheimerovskou společnost připravila řadu materiálů a pomůcek ke cvičení paměti. V roce 2016 založila a dosud provozuje web s nápady pro aktivizační pracovníky, od roku 2019 se věnuje i výrobě pomůcek pro cvičení paměti pod vlastní značkou Myslivna-hry. Píše knihy s tématikou cvičení paměti, stárnutí, péče o lidi se syndromem demence atd. Žije se svým manželem a dvěma syny v Praze.
Zobrazit profil autora
NAPIŠTE NÁM