EN

Koruna strachu

Rozálie Pražáková


Dobrodružství na stránkách knih může být skutečnější, než byste čekali.
Když Avery zemře strýček, zmizí s ním i poslední střípky dětských snů. To ale nelze říct o Twainovi, jejím bratranci a nejlepším příteli, který se těch svých drží zuby nehty. Je rozhodnutý zažít velké dobrodružství, objevit v rodinné vile něco, co jako děti přehlédli. A když se jim do rukou dostane tajemný klíč, otevřou se jim na stránkách zapomenuté knihy možnosti zasypané prachem, o kterých se jim ani nesnilo. To, co hltáte v knihách, by vás na vlastní kůži tolik neokouzlilo… Anebo ne?
Jiné dostupné formáty:

Detailní informace

Ilustrátor Adéla Stopka
Jazyk čeština
Počet stran 368
EAN 9788076618237
Datum vydání 09.10.2023
Věk od 13
Formát 130x200 mm
Nakladatelství COOBOO
Hmotnost 0,353
Typ Kniha
Vazba brožovaná lepená

Když sedmnáctileté Avery zemře strýček, zmizí spolu s ním i poslední střípky jejích dětských snů. To však nelze říct o Twainovi, jejím bratranci a nejlepším příteli, který se těch svých drží zuby nehty. Je rozhodnutý zažít velké dobrodružství, vrátit se do let, kdy spolu s Avery pročesávali tajné chodby rodinné vily, a objevit něco, co jako děti přehlédli. A když se jim do rukou dostane tajemný klíč, otevřou se jim na stránkách zapomenuté knihy možnosti zasypané prachem, o kterých se těm dvěma nikdy ani nesnilo.

Vydejte se s Avery a Twainem za dobrodružstvím a třeba zjistíte, že to, co hltáte v knihách, by vás na vlastní kůži zase tolik neokouzlilo. Anebo ne?

Ke stažení

pdf Ukázka.pdf

Hodnocení čtenářů

Adriana Bílková
Ke knize jsem se dostala díky své kamarádce, která se od ní nemohla absolutně odtrhnout. Už ji plně chápu. Sama jsem totiž hltala stránku za stránkou a zamilovala jsem si tak všechny postavy. Za mě to bylo originální a čtivé. Jen osobně si myslím, že to nebude pro každého, ale mně sedl styl autorčina psaní a těším se na pokračování.
Kateřina Lőffler
Jako první bych ocenila obálku, která se Adele opravdu povedla. Zajímavé je i téma, které si autorka vybrala, protože co si budeme povídat, který knihomol by se strašně rád nepodíval do některé ze svých knih. Já bych věděla hned o několika světech, které bych s takovým klíčem ihned šla navštívit. Prolog knihy byl velmi zajímavý, nalákal mě na čtení a já čekala co se s toho vyvine, ale bohužel první kapitoly u mě nevyvolali stejnou reakci. Přišlo mi jako bych byla vhozena do příběhu bez dalších souvislostí. I když se jednotlivé kapitoly skvěle četly a stránky ubíhaly poměrně rychle tak děj si mě nijak nezaháčkoval a spíš jsem ho jen pasivně sledovala. Moc tomu nepomáhalo ani střídaní pohledů v jednotlivých kapitolách kdy prostě byla přetrhnutá myšlenka a najednou jsem se ocitla úplně jinde. Nejvíc mě bavila asi linka Avery kde mi přišlo, že se toho dělo asi nejvíce. Linka jejího bratrance mě bohužel moc neuchvátila a chvílemi mi přišla trošku utahaná. Celkem mě bavila chemie mezi Avery a Sullivanem a taky osudy vedlejších postav odehrávající se na pozadí. Autorka postavila základy poměrně zajímavého světa, ale naservírovala nám z něj jen velmi málo. První polovinu knihy jsem vlastně netušila proč se postavy chovají tak jak se chovají a co se vlastně děje nebo co předcházelo určitým situacím nastíněným v knize. Věřím, že kniha si své čtenáře najde, protože námět je slibný a konec nechává spoustu prostoru pro zajímavé navázání. Za poskytnutí knihy na recenzi v rámci spolupráce velmi děkuji albatrosmedia

Vaše hodnocení

Uživatelskou recenzi mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé

 Přihlásit
NAPIŠTE NÁM