EN

Noci a dny na Karlštejně

Z deníku kastelána

Jaromír Kubů


Jak se žije na legendárním českém hradě? Jeho kastelán vás vezme i do zákulisí!
Kastelán Jaromír Kubů strávil s rodinou na Karlštejně více času než samotný Karel IV. Ve svém autentickém vyprávění nyní oživuje barvité vzpomínky ze tří dekád, které vás zavedou přímo mezi proslulé karlštejnské zdi. Podělí se s vámi nejen o zajímavosti z každodenního provozu, ale i o zákulisní informace či setkání s významnými osobnostmi. A čekají vás také zábavné historky s turisty nebo unikátní fotografie. Nechte se vtáhnout do neopakovatelné atmosféry života na hradě!
Jiné dostupné formáty:

Detailní informace

Jazyk čeština
Počet stran 240
EAN 9788020462763
Datum vydání 21.03.2024
Věk od 15
Formát 130x200 mm
Nakladatelství Mladá fronta
Hmotnost 0,468
Typ Kniha
Vazba vázaná s laminovaným potahem

Jaromír Kubů začínal jako průvodce na hradě Kost, pobýval pak na zámku Sychrov, na hradě a zámku Rožmberk nad Vltavou a jako kastelán na hradě a zámku Český Šternberk a na zámku Březnice. Celých jednatřicet let pak strávil jako kastelán se svou rodinou na hradě Karlštejn, odkud se vrátil do rodného Českého ráje, kde sepsal barvité vzpomínky na svůj nevšední život.

Co všechno obnáší práce kastelána? Jaké to je postarat se o slavnou českou památku, zabránit její devastaci a pomoci ji opravit a zrestaurovat? Jak těžké je nalézt na hradě kousek soukromí pro svou rodinu? Jaké to je přijímat na návštěvu známé osobnosti kulturního a společenského života a sám absolvovat desítky rozhlasových i televizních vystoupení? A jak moc na hradě skutečně straší? O tom všem a mnohém dalším vypráví kniha Noci a dny na Karlštejně.

Ke stažení

pdf Ukázka.pdf

Hodnocení čtenářů

V současné době nejsou vytvořena žádná uživatelská hodnocení.

Vaše hodnocení

Uživatelskou recenzi mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé

 Přihlásit
Autor knihy
Jaromír Kubů

Jaromír Kubů

Bydlel jako průvodce na hradě Kost, zámku Sychrov, na hradě a zámku Rožmberk nad Vltavou a jako kastelán na hradě a zámku Český Šternberk a na zámku Březnice. Celých jednatřicet let pak strávil jako kastelán na hradě Karlštejn, odkud se vrátil do rodného Českého ráje. Absolvoval desítky rozhlasových rozhovorů a vystoupení v televizích, podal mnoho rozhovorů do tištěných médií setkal se s mnoha známými osobnostmi kulturního a společenského života. Po roce 1989 se mu podařilo nastavit zcela nová pravidla fungování návštěvnického provozu na hradě Karlštejn, čímž zabránil devastaci památky. Za jeho působení v roli kastelána došlo k zásadním opravám hradu a restaurátorským pracím. Proběhla rovněž podstatná změna ve vybavení historických interiérů. Pod jeho vedením také hrad Karlštejn obdržel cenu EU Europa nostra Award 2006 za odbornou a profesionální péči o unikátní výzdobu Kaple svatého Kříže. Také ocenění od TripAdvisor za kvalitu poskytovaných služeb. Sám pak obdržel ocenění za dlouholetou spolupráci od Stráže Pražského hradu a Celního úřadu České republiky. Motivací k sepsání knihy vzpomínek bylo velké množství prožitků a zážitků k jejich uchování a také výzvy od známých a přátel k napsání díla, především od milé české zpěvačky žijící na Floridě.
Zobrazit profil autora
NAPIŠTE NÁM