EN

PRÁVĚ TEĎ VELETRŽNÍ TÝDEN! SLEVA 22 % + DOPRAVA ZDARMA NA VŠE


Za vším hledej kocoura! Jarní queer romance, ve které láska jen kvete.
Teo se nedávno přestěhoval z Prahy na Moravu a ztěžka si zvyká na nový život. Nikoho tu nezná, navíc se jeho rodina jen pomalu vyrovnává s tetinou smrtí a provozováním kavárny, kterou po ní převzali. A protivný Villy z konkurenčního bistra mu to taky neulehčuje. Ten má ovšem řadu důvodů, proč být nepříjemný: Jeho utajovaný vztah se bortí, rodina ho nerespektuje a on sám vlastně neví, co od sebe čeká. Ještěže je tady kocour Tuňák – dokáže totiž oba nepřátele přimět, aby spolupracovali… a možná víc než to.
Jiné dostupné formáty:

Detailní informace

Ilustrátor Tereza Šrámová
Jazyk čeština
Počet stran 312
EAN 9788025367094
Datum vydání 18.04.2024
Věk od 14
Formát 145x205 mm
Nakladatelství Fragment
Hmotnost 0,347
Typ Kniha
Vazba brožovaná lepená

Teo se nedávno přestěhoval z Prahy na střední Moravu a zatím si na nový život těžce zvyká. Nikoho tady nezná, připadá si sám, tím spíš, že se celá rodina vyrovnává s tetinou smrtí a provozováním kavárny, kterou po ní převzali. S novým prostředím se nechce sžívat, když se na vysokou stejně hodlá vrátit do Prahy. A jistý protivný Villy mu taky dvakrát nepomáhá.

Villy se cítí uzavřený ve své sociální bublině a celý svět mu spíš hraje na nervy. Jeho utajovaný vztah se patrně bortí, rodina ho nerespektuje a sám vlastně neví, co od sebe čeká. K tomu vypomáhá v rodinném bistru, kterému se najednou objevila silná konkurence. Tea, syna majitelky kavárny, od začátku nemůže vystát.

Kocour Tuňák je spokojený, když dostane nažrat, jinak všechny nesnáší. Přesto ale dokáže přimět dva nepřátele, aby spolupracovali… a možná víc než to.

Ke stažení

pdf Ukázka.pdf

Hodnocení čtenářů

Iva Šindelková
Děkuji Albatros Media za poskytnutí recenzního výtisku. Pokud se rozhodnete trávit čas touto velmi příjemnou knihou, která vznikla spoluprací dvou autorek, čeká vás jarní queer romance, příběh od lásky k nenávisti, kafe, kafe a ještě jednou hodně kafe a důležitou roli bude hrát kocour. Teo se z rodinou přestěhuje z Prahy do moravského městečka, aby po smrti tety převzali její kavárnu. Jenomže s druhou kavárnou si nejenom budou konkurovat, syn tamních provozovatelů – Vilém (pro kamarády Villy), jak se zdá, nemůže nového obyvatele vystát, a to se musí vídat ve škole. Brigády v kavárnách, učení na zkoušky, maturita sourozence, spoluhráči z volejbalu a důležitý zápas, coming outem, v jiném případě „vyoutováním“, to vše zaměstnává Tea s Villym na cestě za křehkým poznáním, vyrovnáváním se s vlastní identitou, předchozími zážitky a nesmím zapomenout na starost o a souznění s „Tuňákem/Hubertem“. Tento příjemně čtivý, dojemný příběh se čtenáři odvíjí v kapitolách střídavě pohledem obou hlavních hrdinů. Autorky velmi citlivým způsobem dotýkají složitostí dospívání, role prostředí a okolí, ve kterém člověk vyrůstá. Poukážou mimo jiné na důležitost důvěry, možnosti mít se o koho opřít, léčivého doteku času, naslouchání šestému smyslu (jinak řečeno instinktu). Příběh nám připomene, že pokud je to jen trochu možné, neuškodí nahlížet na věci s lehkostí, nadhledem aniž bychom zapomněli na konejšivý účinek humoru. Ovšem zároveň by člověk neměl upozadit bezpečnost a opatrnost.

Vaše hodnocení

Uživatelskou recenzi mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé

 Přihlásit
Autor knihy
Adéla Rosípalová

Adéla Rosípalová

Adéla Rosípalová příběhy tvoří prakticky bez ustání už od doby, co udržela tužku v ruce. Pochází z Mohelnice, v současnosti studuje českou a anglickou filologii na Univerzitě Palackého v Olomouci a vášeň pro oba jazyky úročí i jako lektorka. Láska ke knihám ji přivedla i do knižní blogosféry, v níž se pohybuje od roku 2013. A pokud zrovna nečte ani nepíše, pravděpodobně se dívá na animáky, sedí u klavíru nebo cestuje po krásách Česka.
Zobrazit profil autora

Alena Štraubová

Alena Štraubová

Alena Štraubová literaturu milovala už odmalička. Nejprve jen jako čtenář, později i jako tvůrkyně. Literatura se promítá do každého aspektu jejího života, proto se ji spolu s českým jazykem rozhodla studovat na Pedagogické fakultě UK v Praze. Momentálně své knižní nadšení předává i svým studentům jakožto učitelka českého jazyka a literatury na střední škole.
Zobrazit profil autora
NAPIŠTE NÁM