EN

Kůň v kině

Jan Nejedlý


Kameňáky, hihňáky, ždímáky, štípáky, řehtačky i škubánky.
Sedí kůň v kině a před něj si sedne žirafa. Kůň nic nevidí. Naklání se doprava, doleva, až nakonec nevydrží, poklepe žirafu po rameni a říká: „Nemohla byste trochu uhnout?“ Žirafa se otočí a překvapeně povídá: „Ty kráso, koukni na to, kůň v kině!“ Ultimátní kolekce vtipů pro děti od oblíbených autorů Jana Nejedlého a Petry Lukovicsové. Bez přehánění tu najdete 111 super fórů. A s přeháněním ještě víc!

Detailní informace

Jazyk čeština
Počet stran 136
EAN 9788075582607
Datum vydání 20.06.2024
Věk od 6
Formát 165x165 mm
Nakladatelství Meander
Edice Modrý slon
Hmotnost 0,323
Typ Kniha
Vazba vázaná s potahem z jiného materiálu

Vtip čili anekdota je nejkratší příběh na světě. Je to vyprávění, kde neplatí běžné zákonitosti podobně jako ve snu nebo v básni. V anekdotách chodí koně do kina, na zdi visí modrý hroch a ve vzduchu poletují oranžové hrábě. I logika jde do vývrtky. „Vy jste mě kopnul obličejem do nohy!“ zlobí se klaun na pána, kterého předtím načutnul do čumáku. Vítejte ve světě humoru, kde se nic nebere vážně. Ve světě, kde slova po sobě házejí šlehačkové dorty jako ve filmové grotesce. Prásk, prásk, plesk. Šlehačka ve výstřihu. Čokoláda na uchu. Za límcem lívanec.

V této knížce najdete různé druhy vtipů: poetické, pohádkové, suché, drsné, černé, šibeniční, trampské, skotské, zvojtěné čili popletené, vousaté, zvané též staré vraždy, co si vyprávěli už vaši pradědečkové, anebo bláznivě nesmyslné, kterým Češi říkají kameňáky či šutráky a Angličani příběhy chundelatého psa (shaggy dog stories). Na konci vás čeká bonus, kde nahlédnete do humoru dospělých. Zjistíte, že slova můžou mít víc významů a že k pochopení vtipů je dobré vlastnit v hlavě nějaké vědomosti. Kdo se směje, ten se učil. A kdo se směje naposled, ten má dlouhé vedení.

Hodnocení čtenářů

V současné době nejsou vytvořena žádná uživatelská hodnocení.

Vaše hodnocení

Uživatelskou recenzi mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé

 Přihlásit
Autor knihy
Jan Nejedlý

Jan Nejedlý

Patří ke generaci Husákových dětí. Vystudoval Pedagogickou fakultu Univerzity Karlovy a dnes se živí jako učitel a novinář. Píše básně, povídky, fejetony, kabaretní skeče a poznámky do žákovských knížek. Zajímá se o moderní folklor, který je mu inspirací pro tvorbu. Je členem kapely Tři kastróly. Žije v Praze. Čestně prohlašuje, že není v příbuzenském poměru se Zdeňkem Nejedlým. Jan Nejedlý je spoluautorem „lexikonů lidové tvořivosti z dob socialismu“ Po práci legraci I, II a III. Jen tam se dozvíte, čemu se za socialismu říkalo moč mrtvé asfaltérky, co to byl šedý mor, štrougalky, buzertaška, Leninovy sáně či bakelitový jaguár…
Zobrazit profil autora
NAPIŠTE NÁM