EN
Červnová nálož čerstvých novinek

Červnová nálož čerstvých novinek

Léto je za dveřmi! Aby vás na dovolené nenachytalo bez knihy, připravili jsme pro vás výběr z právě vycházejících titulů.

B. A. Paris zná zaručený recept na kvalitní thriller: chytlavý příběh, uvěřitelné postavy, nálož strachu a pořádná dávka napětí. Klaustrofobická kniha Vězeňkyně zkrátka splňuje vše, co od dobrého thrilleru očekáváte – a přihodí pár nečekaných zvratů navíc. Hlavní hrdinka Amelie se probudí v temné místnosti a nemá nejmenší tušení, jak se tam ocitla. Pak ale zaslechne hlas svého manžela a její život se obrátí vzhůru nohama. Odkud jí vlastně hrozí nebezpečí?

Když dva přátelé najdou obrovskou sumu peněz, vypadá to, že je čeká skvělá budoucnost. Netuší však, že ve skutečnosti prošli branami pekla – připravili totiž o kořist sadistického psychopata, který nikdy neodpouští. Pokoj mrtvých je kniha, ve které se vůbec poprvé objeví vyšetřovatelka Lucie Henebellová. Hvězdný autor Franck Thilliez šokuje i tentokrát a děj jeho novinky vás bude pronásledovat i v nočních můrách.

Jedním z nejočekávanějších románů tohoto roku je novinka Radky Třeštíkové nazvaná Kde jsi, když nejsi. Slavná spisovatelka vypráví příběh o svobodě, závislosti, zbabělosti a statečnosti. O poslušnosti, laskavosti i lhostejnosti. O těch nejlepších a nejhorších rozhodnutích. O naději a beznaději. O zraňování a zraňování se. Tohle je příběh bez pravidel. Je to jenom hra, anebo jde o život?

Začíná tu být pěkně horko… vychází totiž román Žhavá pokušení: Pouta vášně od autorky svůdných hitů R. L. Mathewson. Seznámíte se v něm s dcerou hraběte Elizabeth, která v hloubi duše touží po jediném: utéct sešněrovanému životu mezi aristokraty. Díky dědictví od kmotry se jí v den jejích narozenin naskytne šance. Tehdy se však vrátí Robert, přítel z dětství, kterého neviděla čtrnáct let. A jejich vzájemnou přitažlivost nejde jen tak udržet na uzdě…

Kiera Cassová, autorka bestsellerové série Selekce, napsala uchvacující příběh zakázané lásky. Princezna Annika, hrdinka románu Tlukot tisíců srdcí, žije pohodlný život, ale teď má vstoupit do manželství bez lásky. Na míle daleko od ní žije v drsných podmínkách válečník Lennox. Svůj život zasvětil dahrajnské armádě a láska je pro něj jen pošetilou emocí. Jenže navzdory všemu je právě láska svede dohromady. Nesmějí být spolu – ale volání srdce jim nedovolí zůstat od sebe.

Jak se zbavit hraběte v deseti týdnech? To není jen nadmíru zajímavá otázka, ale také název románu Jenni Fletcher. V této historické romantické komedii se střetnou osudy Essie Cravenové a pohledného vévody Aidana Ravella. I když se viděli jen jednou v životě, den jejich svatby už je stanoven. Jenže ani jeden se do manželství zrovna nehrne. A tak se dohodnou: Essie najde Aidanovi vhodnější partnerku a mezitím se budou tvářit, že plní předurčené role. Netrvá však dlouho a hranice mezi předstíráním a skutečností se začne rozplývat.

NAPIŠTE NÁM