EN

Tomáš a kouzelný medvěd

Fantazijní příběh o útěku z?ledového království samoty na zádech laskavého medvěda

Zuzana Csontosová


-
Příběh o přátelství mezi Lindou a Tomášem – chlapcem s Aspergerovým syndromem – mluví i o tom, že nikdo nechce být sám a že s trochou trpělivosti a kreativity je možné získat skvělého kamaráda.

Detailní informace

Ilustrátor Marta Matus
Jazyk čeština
Původní název Lebo medveď
Původní jazyk slovenština
Počet stran 92
EAN 9788088429999
Datum vydání 23.01.2024
Věk od 6
Formát 164x225 mm
Nakladatelství Pasparta
Hmotnost 0,367
Typ Kniha
Vazba vázaná s laminovaným potahem

Příběh o přátelství mezi Lindou a Tomášem – chlapcem s Aspergerovým syndromem – mluví i o tom, že nikdo nechce být sám a že s trochou trpělivosti a kreativity je možné získat skvělého kamaráda.

Přátelé Tomáš a Linda ze 4. C z horské vesnice Srní nemohou být více odlišní: Tomáš s Aspergerovým syndromem miluje přírodní vědy a nesnáší přestávky, Linda má ráda zvířata a často chodí s hlavou v oblacích. Spojuje je bohatý vnitřní svět, intenzivní prožívání a výlety do světa snů. Autorka prostřednictvím živých dialogů a citlivých popisů představuje odlišné způsoby myšlení a komunikace dvou různých charakterů. Pomocí akčního příběhu nenásilně vysvětluje čtenářům, v čem se liší děti s Aspergerovým syndromem, jak vnímají realitu, jaké mají potřeby a preference.

Do světa fantazie se Tomáš s Lindou přesouvají nejen ve dne, ale především v noci prostřednictvím knih uložených pod polštářem. Společně se vydávají do poetické zimní krajiny za medvědem Björnem a sobem Magnusem, kterého jako laskavého průvodce pro Tomáše do knihy přikreslila všímavá Linda. Díky snovému prožitku se Tomáš lépe vyrovnává s výzvami reálného života jako naučit se bruslit nebo zúčastnit se maškarního plesu.

(Výňatek z?posudku paní Zuzany Stanke)

Ke stažení

pdf Ukázka.pdf

Hodnocení čtenářů

V současné době nejsou vytvořena žádná uživatelská hodnocení.

Vaše hodnocení

Uživatelskou recenzi mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé

 Přihlásit
Autor knihy
Zuzana Csontosová

Zuzana Csontosová

Autorka dětských knih, sociální pracovnice a spoluzakladatelka slovenského pouličního časopisu Nota bene. V současnosti pracuje v brněnském Denním centru pro lidi bez domova. Ráda vstupuje do barevného světa pohádek, který je plný zázraků a šťastných konců. V nakladatelství Albatros debutovala knížkou Nejmocnější kouzlo, v dalších letech publikovala knihy Víla Jazmínka a škriatok Vendelín, Madam ježibaba, Majstrík a Krasomilka a Jakub a čarovná kolobežka (v českém překladu vyšla pod názvem Jakub a kouzelná koloběžka). Je autorkou prvních pohádkových knížek o bezdomovectví Zatúlaný Gombík a Sára a zázračný stôl, jež vznikly na podporu prodejců časopisu Nota bene. Jejími prvními čtenáři bývají vždy její děti Albert a Markétka.
Zobrazit profil autora
NAPIŠTE NÁM