EN

Ezopovy bajky

Marta Knauerová


Klasické dílo v unikátní úpravě
Prastará lidská moudrost zahalena v krátkých prozaických příbězích osobitě ztvárněna skrze příběhy lidí, ptáků, zvířat, stromů, rostlin i věcí. Předkládá pravdu přímou, často krutou, avšak poplatnou ve všech dobách a staletích. Původní, klasické dílo je připisováno řeckému otroku Ezopovi, který žil v období kolem 6. století před naším letopočtem a své bajky přednášel ústně. V tomto netradičním provedení se Ezopova moudrost dávných časů propojuje se současnou grafikou a utváří tak velmi osobitý celek.

Detailní informace

Ilustrátor Atila Vörös
Jazyk čeština
Počet stran 312
EAN 9788026613398
Datum vydání 19.11.2018
Věk od 15
Formát 285x340 mm
Nakladatelství EDIKA
Hmotnost 2,562
Typ Kniha
Vazba vázaná s laminovaným potahem

Ezopovy bajky patří od nepaměti k základním pramenům prosté lidské moudrosti. Tak je předkládá i tato kniha.

Je ztvárněna netradiční ilustrací a netradičním slovem, vycházejícím z českého překladu Ezopových bajek Jana Akrona Albína Vrchbělského (1525—1551), vydaného Johnem Ogilbym v Londýně roku 1665 jako druhé vydání — The Fables of Aesop —, s ilustracemi významného českého barokního

rytce a kreslíře Václava Hollara (1607—1677).

Volná jazyková stylizace výše uvedeného díla ponechává čtenáři vhled jak do obrazů, tak i slov dávno minulých a zdánlivě kostrbatých, podtrhujících však vždy jednoduchou strohost příběhu a sílu jeho nosné myšlenky.

Ke stažení

pdf Ukázka.pdf

Hodnocení čtenářů

Andrea Brázdová
krásný dárek k narozeninám

Vaše hodnocení

Uživatelskou recenzi mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé

 Přihlásit
Autor knihy
Marta Knauerová

Marta Knauerová

V prvé řadě maminka a kamarádka dvou báječných dcer s touhou psát laskavě, tajemně a hravě. Šťastná ve své práci botaničky i v jakékoli práci tvůrčí. Zaměstnat ruce pro ni znamená dopřát odpočinek hlavě. A naopak! V podkroví barokního kláštera obutých augustiniánů (dnešní Vlastivědné muzeum a galerie v České Lípě) sepisuje granty a připravuje už roky výukové materiály a programy pro děti. To vše s velkou pokorou a úctou nejen k danému místu, ale především k mnichu Conopeovi, šouravě bloudícímu chodbami rozlehlého kláštera už téměř čtyři sta let.
Zobrazit profil autora
NAPIŠTE NÁM