EN

Velká kniha paličkování

Lenka Malátová


Nepostradatelný průvodce paličkováním od A do Z pro každou krajkářku
Velká kniha paličkování je souhrnným dílem o lidovém uměleckém řemesle, které má v naší zemi dlouhou tradici. Autorka je zkušenou krajkářkou a více než 30 let vyučuje v kurzech paličkované krajky. Kniha obsahuje kompletní soubor technik, postupů, vzorníků a podvinků. Tento „krajkářský slovníček“ prezentovaný formou fotografií i kreseb je určen nejen začátečnicím, ale i krajkářkám s praxí. Nováčci budou postupovat od úplných začátků, zkušené krajkářky si vyzkoušejí složitější půdice a vazby.
Jiné dostupné formáty:

Detailní informace

Žánr řemesla
Ilustrátor Barbora Grünwaldová
Jazyk čeština
Počet stran 320
EAN 9788026616610
Datum vydání 22.11.2021
Věk od 15
Formát 210x270 mm
Nakladatelství EDIKA
Hmotnost 1,44
Typ Kniha
Vazba vázaná s laminovaným potahem

Velká kniha paličkování je souhrnným dílem o lidovém uměleckém řemesle, jež se v naší zemi předává již po staletí. Přináší celoživotní zkušenosti a poznatky Lenky Malátové, která již vydala pět úspěšných publikací na toto téma. Autorka, zkušená krajkářka a lektorka kurzů paličkování, připravila kompletní soubor technik, postupů, vzorníků a?podvinků. Tento „krajkářský slovníček“ prezentovaný formou fotografií i kreseb je určen nejen začátečnicím, ale i krajkářkám s praxí. Nováčci se dozvědí, jak vyrobit herduli a navíjet paličky, aby se mohli pustit do základních technik. Zkušené krajkářky si vyzkoušejí složitější půdice a?vazby. Všechny pak mohou prohloubit své umění na cvičných pracích a inspirovat se krajkami, jež autorka pro tuto knihu připravila. Velká kniha paličkování je nepostradatelným průvodcem každé krajkářky, která si stejně jako autorka přeje pokračovat v naší bohaté krajkářské tradici s pokorou a úctou k řemeslu.

O autorce:

Lenka Malátová (1967) pochází z Brandýsa nad Orlicí, malého městečka v podhůří Orlických hor. Krajkářský kraj v ní probudil nejen obdiv k dokonalosti přírody, ale zažehl i velkou životní vášeň pro paličkovanou krajku. Vždyť v jejích dílech se obě lásky často snoubí a?sama autorka se otevřeně hlásí k bezedné studnici inspirace, kterou ji příroda a rodná krajina zahrnuje.

Absolvovala Školský ústav umělecké výroby v Praze, kde získala nejkvalitnější vzdělání v oboru. Má za sebou praxi samostatné návrhářky krajek a již více než tři desítky let vyučuje v kurzech paličkované krajky. Pořádá výstavy, publikuje v časopisech a účastní se mezinárodních krajkářských soutěží.

Smyslem její práce je předávat krajkářské řemeslo dalším následovníkům, vzbudit v nich nadšení pro vlastní tvorbu a tím zachovat českou krajku příštím generacím.

Ke stažení

pdf Ukázka.pdf

Hodnocení čtenářů

V současné době nejsou vytvořena žádná uživatelská hodnocení.

Vaše hodnocení

Uživatelskou recenzi mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé

 Přihlásit
NAPIŠTE NÁM