EN

Hedvábné stezky

Nová historie světa

Peter Frankopan


Monumentální publikace, která představuje historii světa v nových souvislostech
Dějiny se mnohdy ubíraly jinými cestami, než jsme si doposud mysleli. Přelomové dílo britského autora sleduje historii perspektivou „hedvábných cest“ – tras, které spojovaly země i kontinenty a vytvářely globální svět dávno před moderní dobou. Jaké zboží a myšlenky po nich mezi Východem a Západem proudily? Čtivé podání dějin přináší nečekané odpovědi a vysvětluje ekonomické i politické souvislosti, které měly vliv na podobu dnešního světa.

Detailní informace

Jazyk čeština
Původní název The Silk Roads
Původní jazyk angličtina
Překladatel Aleš Valenta
Počet stran 624
EAN 9788076015029
Datum vydání 13.09.2021
Věk od 15
Formát 160x230 mm
Nakladatelství Vyšehrad
Edice Historica
Hmotnost 1,092
Typ Kniha
Vazba vázaná s pap. potahem s lam. přebalem

Kniha britského historika je novým pohledem na světové dějiny. Sleduje je z perspektivy "hedvábných cest", spojujících země a kontinenty, a vytvářejících globální svět dávno před moderní dobou a érou zámořských objevů. Zaměřuje se zejména na euroasijský prostor, ve kterém probíhala živá výměna zboží, technických inovací myšlenek, náboženských idejí, uměleckých podnětů. Po těchto cestách přicházely pozitivní podněty, ale i ničivé, jako vpády kočovníků, zhoubné epidemie, otrokářství, náboženský fundamentalismus. Frankopan své čtivé podání světových dějin dovádí až do současnosti, sleduje hru světových velmocí z nezvyklé perspektivy „srdce světa“, asijských zemí podél tradiční hedvábné stezky. Frankopanova kniha se stala bestsellerem v mnoha zemích světa a prodalo se jí více než jeden a půl milionu výtisků.

Ke stažení

pdf Ukázka.pdf

Uživatelské hodnocení

V současné době nejsou vytvořena žádná uživatelská hodnocení.

Vaše hodnocení

Uživatelskou recenzi mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé

 Přihlásit
Autor knihy
Peter Frankopan

Peter Frankopan

Peter Frankopan je profesorem světových dějin na Oxfordské univerzitě, kde vede Centrum pro byzantská studia. Zabývá se především dějinami Středomoří, Střední Asie, Blízkého a Středního východu, Ruska a Číny. Je autorem knih o první křížové výpravě (2012), jeho následující kniha Hedvábné stezky se stala mezinárodním bestsellerem, byla jedničkou na knižním žebříčku Sunday Times, stejně jako v Indii a Číně. Celosvětově se knihy ve více než třiceti překladech prodalo více než jeden a půl milionu výtisků. Peterovi se přezdívá „rocková hvězda mezi historiky“.
Zobrazit profil autora

Recenze

Deník N - Dějiny lidstva jako boj o kontrolu střed

...„Perspektivou oxfordského experta na byzantologii Petera Frankopana je Evropa po většinu lidských dějin nedůležitým a nezajímavým regionem."...
NAPIŠTE NÁM