EN

Hranice života

Živočichové v extrémních podmínkách

Pavel Pecháček


Vyražte na extrémní výpravu a objevujte samotné hranice života na Zemi!
Za tři a půl miliardy let své existence prošel život úchvatným evolučním vývojem a planetu změnil k nepoznání. Nebýt jej, Země by nikdy nebyla tím zelenomodrým klenotem, který nazýváme domovem. Přestože se život může jevit jako křehký a pomíjivý, za dobu své existence prokázal nesmírnou houževnatost. Postupně se živým tvorům podařilo osídlit takřka každý kout od horkých pramenů a slaných jezer po nejsušší pouště či vrcholky hor. Vyrazte na ta nejnehostinnější místa na Zemi a prozkoumejte hranice života.

Detailní informace

Ilustrátor Miloslav Muškát
Jazyk čeština
Počet stran 88
EAN 9788026616986
Datum vydání 21.09.2023
Věk od 10
Formát 210x297 mm
Nakladatelství EDIKA
Hmotnost 0,658
Typ Kniha
Vazba vázaná s laminovaným potahem

Život na Zemi existuje přinejmenším tři a půl miliardy let, a podle nepřímých důkazů pravděpodobně ještě o několik stovek milionů let déle. Za tu dobu prošel úchvatným evolučním vývojem a planetu změnil k nepoznání. Nebýt jej, Země by nikdy nebyla tím zelenomodrým klenotem, jemuž se dnes obdivujeme a který nazýváme domovem. Přestože se ve svých jednotlivých formách (živých tvorech) může život jevit jako křehký a pomíjivý, sám o sobě za dobu své existence, z níž navíc převážnou část strávil v jednobuněčné podobě unášen oceány, prokázal nesmírnou odolnost a houževnatost. Postupně se mu podařilo osídlit takřka všechna myslitelná prostředí od horkých pramenů a slaných jezer po nejsušší pouště či vrcholky hor. Vyrazte po jeho stopách na ta nejnehostinnější místa na Zemi a prozkoumejte samotné hranice života.

Ke stažení

pdf Ukázka.pdf

Hodnocení čtenářů

V současné době nejsou vytvořena žádná uživatelská hodnocení.

Vaše hodnocení

Uživatelskou recenzi mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé

 Přihlásit
Autor knihy
Pavel Pecháček

Pavel Pecháček

Vystudoval teoretickou a evoluční biologii na pražské Univerzitě Karlově. V současné době působí jako popularizátor vědy, překladatel a autor naučných knih pro mladší čtenáře. Zajímá se především o evoluci, vznik a vývoj života na Zemi nebo zbarvení organismů, ale cizí mu není ani řada jiných oblastí biologie a dalších přírodních věd, včetně jejich historie. Pravidelně spolupracuje s časopisy 100+1 zahraniční zajímavost, Astropis, Živá historie či iLiteratura. K jeho knižním překladům patří například Chování od Roberta Sapolskeho, Co je život? od Addyho Prosse nebo Kyslík od Nicka Lanea. Jeho autorskou prvotinou je kniha Tajemství evoluce z roku 2018.
Zobrazit profil autora
NAPIŠTE NÁM