EN

Letectvo Spojených států amerických

Kolektiv


Unikátní obrazová galerie minulosti i současnosti nejsilnějšího letectva světa
Seznamte se s hvězdami nebe – od U-2 Dragon Lady a F-16 Fighting Falcon až po HH-60 Pave Hawk či MQ-9 Reaper. Poznejte, jak kadeti Letectva USA trénují a účastní se cvičení. Zjistěte, jak piloti provádí svěřené mise. Staňte se svědky toho, jak americké letecto zajišťuje a udržuje kontrolu vzdušného prostoru. Kniha představuje obrazovou historii Letectva USA od jeho počátků v roce 1907 přes osamostatnění v rámci struktur armády v roce 1947 až po jeho nasazení ve velkých konfliktech posledních desetiletí.

Detailní informace

Ilustrátor Kolektiv
Jazyk čeština
Původní název The Air Force
Původní jazyk angličtina
Překladatel Lukáš Cohorna
Počet stran 224
EAN 9788026439578
Datum vydání 22.11.2021
Věk od 14
Formát 290x213 mm
Nakladatelství CPRESS
Hmotnost 1,249
Typ Kniha
Vazba vázaná s laminovaným potahem

Přes 220 úchvatných fotografií tvoří tuto vizuální oslavu nejsilnějšího

letectva na světě.

Seznamte se s některými z nejslavnějších letadel USAF v akci. Od F-15 Eagle, F-16 Fighting Falcon, B-1B Lancer, B-52 Stratofortress, C-130 Hercules a KC-135 Stratotanker až po HH-60 Pave Hawk, U-2 Dragon Lady, RQ-4B Global Hawk, MQ-9 Reaper a mnoho dalších. Poznejte, jak kadeti Letectva USA trénují a účastní se cvičení. Zjistěte, jak se piloti připravují a jak provádí svěřené mise. Staňte se svědky toho, jak americké letectvo jako celek zajišťuje a udržuje kontrolu na nebi, aby poskytlo USA nezpochybnitelnou vzdušnou nadvládu.

Kniha představuje obrazovou historii amerického letectva od jeho počátků v roce 1907 přes osamostatnění v rámci armádních struktur v roce 1947 až po jeho nasazení ve velkých konfliktech moderní doby – včetně první a druhé světové války, korejské války, války ve Vietnamu, války v Zálivu, válek v bývalé Jugoslávii a v jednadvacátém století také konfliktů v Afghánistánu a Iráku.

JASON C. ENGLE je historikem Střediska správy životního cyklu letectva USA na Wrightových-Pattersonově letecké základně v Ohiu. Získal doktorát v oblasti moderních dějin Evropy na University of Southern Mississippi, kde studoval a psal o rakousko-uherské armádě a meziválečném paramilitarismu v Rakousku. Jason je zároveň důstojníkem ohijské vojenské zálohy, která spadá pod oddělení generálního pobočníka v Ohiu se sídlem v Columbusu v Ohiu.

Ke stažení

pdf Ukázka.pdf

Hodnocení čtenářů

V současné době nejsou vytvořena žádná uživatelská hodnocení.

Vaše hodnocení

Uživatelskou recenzi mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé

 Přihlásit
NAPIŠTE NÁM