EN

Hezký, ale narovnej se!

Johana Fundová


Z devadesátek až do současnosti. Generační příběh od autorky bestselleru Devadesátky.
Aneta, Kryštof a Nela jsou třicátníci se zcela odlišnými životy. Když jim však v září 2020 přistane na Facebooku pozvánka na třídní sraz se základkou, vzpomínky na jejich společnou minulost jsou rázem zpět. Co se stalo s někdejšími spolužáky z páté třídy, kteří toužili po prvním mobilu, nadšeně sledovali seriály a těšili se na každé nové číslo časopisu Bravo? Vyplnily se jejich sny z přelomu milénia? To zjistí, když se po letech setkají tváří v tvář.
Jiné dostupné formáty:

Detailní informace

Jazyk čeština
Počet stran 224
EAN 9788026509851
Datum vydání 13.05.2021
Věk od 14
Formát 145x205 mm
Nakladatelství BIZBOOKS
Hmotnost 0,394
Typ Kniha
Vazba vázaná s laminovaným potahem

Johana Fundová, autorka bestselleru Devadesátky!, přichází s generačním románem Hezký, ale narovnej se!, jehož hlavními hrdiny je trojice spolužáků ze základní školy Aneta, Nela a Kryštof. Setkáváme se s nimi v roce 2000, kdy končí pátou třídu. Žijí běžné životy jedenáctiletých té doby: hrají pogy a Tetris, sledují televizní seriály, čtou Bravo a Spidermana a sní o svém prvním mobilu. Poslední červnový den toho roku se ovšem jejich cesty se rozcházejí. Aneta odchází na gymnázium, Kryštof se stěhuje a Nela jako jediná zůstává na základce v pražském Podolí. V té chvíli nikdo z nich netuší, že se skoro dvacet let neuvidí. V září 2020 pak ale všichni dostanou pozvánku na třídní sraz. Kam je zavály cesty osudu? A vyplnily se jejich sny z dětství?

Ke stažení

pdf Ukázka.pdf

Hodnocení čtenářů

Sabina Bobková
Hezký, ale narovnej se je příběh který se odehrává ve dvou časových rovinách. Nejprve sledujeme tři spolužáky ze základky v roce 2000 a příběh je plný odkazů na devadesátky. Od jídla k módě přes moderní vymoženosti až k samotným seriálům. Tato první část s dětskými hrdiny mě nesmírně bavila. Ve druhé části sledujeme v současnosti hrdiny jako třicátníky, kteří se díky školnímu srazu opět setkávají. Ovšem na to, že je má dát dohromady samotný sraz tu o něm je sotva pár vět. Celkové provázání mezi minulostí a přítomností jsem neodhalila, zkrátka a dobře jsem nepochopila, proč to tak autorka napsala. Je to skvělý námět, který šel ale propracovat daleko víc do hloubky. A závěr samotný končí nikde. Jedná se o otevřený konec a kniha klidně může pokračovat dál, což bych vlastně i uvítala, protože chci vědět jak to s hrdiny dopadlo. Hlavně teda s Kryštofem a Nelou, protože Aneta mi k srdci teda nepřirostla. Pokud hledáte oddechovou četbu která ve vás vyvolá dejavu devadesátek, pak rozhodně po Hezký, ale narovnej se! sáhněte. Za mě první polovina byla naprosto skvělá a kdyby zůstalo jen u novelky z první části knihy, asi bych dala dokonce pět z pěti! Celou recenzi najdete na blogu: https://kniznipristaviste.blogspot.com/2021/08/recenze-hezky-ale-narovnej-se.html

Vaše hodnocení

Uživatelskou recenzi mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé

 Přihlásit
Autor knihy
Johana Fundová

Johana Fundová

Autorka bestselleru Devadesátky!, navazující publikace Milénium! a románu Hezký, ale narovnej se. Zakladatelka populární facebookové a instagramové stránky Pure devadesátky, na které dlouhodobě sbírá fenomény, srdcovky a bizáry 90. let a milénia. Pochází z Prahy, ráda objevuje nová místa či neznámá pražská zákoutí a poslední dekádu žije na Vinohradech, které jsou zároveň její nejoblíbenější pražskou čtvrtí. Profesně se věnuje online marketingu a webovému obsahu.
Zobrazit profil autora
NAPIŠTE NÁM