EN

Pohlednice z nespatřených měst

Radek Malý


Čtvrtý svazek edice Poežie uvádí oblíbeného současného básníka veršů pro děti Radka Malého.
Čtvrtý svazek edice Poežie, která se na českém trhu jako jediná soustavně věnuje původní poezii pro děti, uvádí verše jednoho z našich nejoblíbenějších současných básníků Radka Malého. Jde o sbírku, kterou napsal pod dojmem lockdownu a karantény v loňském roce. Sbírku originálních veršů ilustroval Jan Laštovička.

Detailní informace

Žánr poezie
Ilustrátor Jan Laštovička
Jazyk čeština
Počet stran 60
EAN 9788000066400
Datum vydání 21.03.2022
Věk od 8
Formát 180x160 mm
Nakladatelství ALBATROS
Edice Poežie
Hmotnost 0,218
Typ Kniha
Vazba vázaná s laminovaným potahem

Velký český básník Vítězslav Nezval kdysi napsal Básně na pohlednice. A Radek Malý to zkusil po něm – o skoro sto let později. V době, která už pohlednicím tolik nepřeje. Ale města a místa, spatřená i nespatřená, stále vábí nejen k prohlídce či ochutnávce neznáma, ale i k napsání básničky. Takové, aby se na pohlednici vešla. Jako pozdravení malým i velkým dětem z cest klikatých jako říčky po vlastní hlavě kulaté jako glóbus.

Čtvrtý svazek edice Poežie, která se na českém trhu jediná soustavně věnuje veršům pro děti, ilustroval Jan Laštovička.

Ke stažení

pdf Ukázka.pdf

Hodnocení čtenářů

V současné době nejsou vytvořena žádná uživatelská hodnocení.

Vaše hodnocení

Uživatelskou recenzi mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé

 Přihlásit
Autor knihy
Radek Malý

Radek Malý

Český básník, překladatel z němčiny, vysokoškolský pedagog a autor knížek pro děti je dvojnásobným držitelem ceny Magnesia litera. V roce 2011 vydal v nakladatelství Albatros ve spolupráci s výtvarníkem Pavlem Čechem obsahově a výtvarně výjimečnou knihu básní pro děti Listonoš vítr, která získala již zmíněné ocenění Magnesia Litera. V roce 2014 následovalo Moře slané vody a v roce 2017 v tandemu s ilustrátorkou Alžbětou Skálovou Všelijaké řečičky pro kluky a holčičky.
Zobrazit profil autora
NAPIŠTE NÁM