EN

Katáriové: impérium lovců mamutů

Libor Balák


Dobrodružný příběh odhalující skutečnou tvář lovců mamutů
Přijměte pozvání do dob legendárních lovců mamutů, kdy se naše území stalo civilizačním centrem Evropy. Seznamte se se skromným Lovcem, jehož provází podivuhodná ochrana Duchů, a mladou Gomepsis, které osud připravil lekci pokory. Hlavní hrdinové představují naprosto odlišné póly někdejšího světa, přesto se jednoho dne jejich cesty setkají… čímž se dají dosud poklidné události do pohybu. Autorem poutavého románu je Libor Balák, světově uznávaný tvůrce obrazových rekonstrukcí pravěku a žák Zdeňka Buriana.
Jiné dostupné formáty:

Detailní informace

Jazyk čeština
Počet stran 288
EAN 9788026446835
Datum vydání 10.04.2023
Věk od 14
Formát 160x230 mm
Nakladatelství CPRESS
Hmotnost 0,674
Typ Kniha
Vazba vázaná s laminovaným potahem

„Gomepsis by se měla chystat na večer. Přijde noc, vlastně už se začalo stmívat. Nemohla však najít vhodné větve na oheň (…). Tohle je to nejhorší místo na spaní. Krajinou se rozlehl smích sněžných hyen. Gomepsis vyrazil na čele studený pot. Dostala lekci.“

Jiná doba, úplně odlišná, pro nás nezvyklá pravidla – a přesto tak povědomý příběh

Přijměte pozvání do dob legendárních lovců mamutů, kdy se naše území stalo centrem civilizačního vývoje na evropském kontinentu. Na stránkách knihy se otevírá pradávná mytologie, stejně jako zvyklosti každodenního života lidí z epochy gravettienu, označované za zlatý věk lidstva. Přes časovou propast snadno najdeme cestu k hlavním hrdinům románu – ke skromnému Lovci, jehož provází podivuhodná ochrana Duchů, a mladé Gomepsis, ženě, jíž osud připravil lekci pokory. Oba představují naprosto odlišné póly někdejšího světa, přesto se jednoho dne jejich cesty setkají… A pokud se oba světy nečekaně střetnou a propojí, tak jako v našem příběhu, dají se dosud poklidné události do kolosálního pohybu. Příběh dvou mladých lidí je umocněn okolnostmi dramatických změn v tehdejší společnosti.

Autor románu, publicista, výtvarník a paleontolog Libor Balák, je propagátorem takových obrazových rekonstrukcí dávných lidí a zvířat, kdy je součástí práce i dostupný odborný text vysvětlující důvody, které vedly k předkládaným zobrazením. Nejvíce jej ve světě proslavily vůbec první obrazy zachycující překvapivě krásnou a bohatou výzdobu oděvů z doby lovců mamutů, unikátně dochovaných na lokalitě Sungir.

Ke stažení

pdf Ukázka.pdf

Hodnocení čtenářů

V současné době nejsou vytvořena žádná uživatelská hodnocení.

Vaše hodnocení

Uživatelskou recenzi mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé

 Přihlásit
NAPIŠTE NÁM