EN

Jenom nestvůra

Vanessa Len

4,5
( 4 )

První díl fantasy trilogie z Londýna plného nestvůr, které cestují časem
Šestnáctiletá Joan přijíždí do Londýna, aby tam strávila prázdniny s výstřední rodinou své zesnulé matky. Sežene perfektní práci, a když ji kolega Nick pozve na rande, je v sedmém nebi. Brzy ale zjistí děsivou pravdu. Členové její rodiny nejsou jen výstřední – jsou to nestvůry, které kradou lidem čas a cestují do minulosti i budoucnosti. A Nick není jen pěkný kluk, ale i lovec nestvůr. Joan si musí přiznat jednu věc: v tomto příběhu rozhodně nebude za hrdinku.

Detailní informace

Jazyk čeština
Původní název Only a Monster
Původní jazyk angličtina
Překladatel Petra Badalec
Počet stran 400
EAN 9788076615991
Datum vydání 03.10.2022
Věk od 12
Formát 130x200 mm
Nakladatelství COOBOO
Edice HumbookTip
Hmotnost 0,55
Typ Kniha
Vazba vázaná s laminovaným potahem

Mělo to být dokonalé léto. Šestnáctiletou Joann pošlou do Londýna, aby tam strávila prázdniny s výstřední rodinou své zesnulé matky. Podaří se jí získat práci, která ji hrozně baví, a když ji ještě fakt pěkný kolega Nick pozve na rande, jako by se jí splnily všechny sny. 

Ale brzy zjistí pravdu. Její rodina není jen výstřední: jsou to nestvůry s děsivými skrytými schopnostmi. A Nick není jen pěkný kluk - je to legendární lovec nestvůr, který udělá cokoli pro to, aby je všechny povraždil. V boji s Nickem je Joan nucena spojit síly s krásným a nemilosrdným Aaronem Oliverem, dědicem jiného rodu nestvůr, který nesnáší její rodinu. Aby zachránila sebe a svou rodinu, bude muset přijmout svou pravou podstatu, to, že je sama nestvůrou. Protože v tomhle příběhu není Joan hrdinkou.

Ke stažení

pdf Ukázka.pdf

Uživatelské hodnocení

adam petr
Jakože bylo to fajn fantasy. Doproučil bych ji spíš někomu mladšímu (12-14 let), ale určitě se bude líbit i starším. Já jsem měl s knihou malinkatý problém v magickém systému. Cestování v čase fajn, ale některé věci mi přišly nevysvětlené.A některé nevysvětlené věci nebyly jen v tom magickém systému. Vím, že je to první díl trilogie, takže musí tam být nějaká tajemství do dalších dílů, ale já mám rád, když nikde nejsou žádné díry v příběhu. Postavy byly fajn a to i jejich vývoj. Musím ale ocenit obálku a to jak byla kniha čtivá. Na to, že je to autorčina prvotina dobré, ale podle mě si kniha nezaslouží ten hype, který sbírá na zahraničních a teď i českých sociálních sítích:) Děkuji za reading copy Albatrosmedia<33
Olga Zbranek Biernátová
Hlavní hrdinka je nestvůra, nechce jí být, ale nemá na vybranou. A kluk, co se jí líbí, nestvůry zabíjí. Blbý, no. Joan jede na prázdniny k rodině do Londýna a zjišťuje, že všichni její příbuzní včetně jí samotné umí krást lidem čas. Prostě si vezmou pár let něčího života, a o těch pár let pak můžou cestovat časem. Joan se za své schopnosti nenávidí, nechce uvěřit, že se jí tohle děje. Vždycky si myslela, že příšery vypadají jako příšery, ale pak jí babička řekla, že všichni ti obří pavouci a krvelačné bestie z animovaných pohádek jsou jen něčí bujná fantazie, že skutečná monstra vypadají normálně, vypadají jako Joan. Mohla bych říct, že meh, další cestování časem, ale tady je to zas trochu jinak a zajímavě vymyšlené. Protože všechny nestvůry cestují, mají v různých dobách bezpečná útočiště, černé trhy, putyky, kde se scházejí… Joan se do minulosti podívá s Aaronem Oliverem, dědicem mocného nestvůřího rodu, který na rozdíl od Joan svou podstatu přijímá a využívá ji. A jo, hádáte správně, nesnáší se a bude láska. Jestli jste někdy četli Divokou píseň od Victorie Schwabové, tohle má podobný vibe. Jásám, když v YA fantasy najdu něco originálního a haleluja, tady jsem to našla. Dokonce to je i velice dobře pojaté a napsané. Navíc miluju #hatetolove, miluju příšery, miluju Londýn.

Vaše hodnocení

Uživatelskou recenzi mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé

 Přihlásit
Autor knihy
Vanessa Len

Vanessa Len

Vanessa Len je australská spisovatelka s čínsko-malajsijskými a maltskými kořeny. Její vášní je vzdělávání. Pracovala na nejrůznějších projektech od programů jazykového rozvoje studentů až po kurzy výuky pro učitele. Nyní žije v Melbourne. Pokud by mohla sama cestovat časem, zabalila by si pár nejnutnějších věcí a vyrazila do budoucnosti, protože ji fascinuje vše neznámé. Jenom nestvůra je jejím debutem.
Zobrazit profil autora

Recenze

Databazeknih.cz - Jenom nestvůra

...„Další skvělou věcí na tého knize bylo originálně pojmuté cestování časem. V tomto díle se podíváme do 90. let, ale čekám, že v pokračování navštívíme i jiná období a lokality. “..
NAPIŠTE NÁM