EN

Divoká říše

Stacey Marie Brown

5,0
( 9 )

Romantická i akční fantasy z dystopické Budapešti, kterou rozdělila válka lidí a víl
Poté, co bariéra mezi Zemí a Nezemí padla ve vílích válkách, balancuje Budapešť na okraji propasti. Nenávist mezi vílami a lidmi sílí a hrozí výbuchem násilí. Devatenáctiletá lidská zlodějka Brexley vyrůstala mezi smetánkou, ale skončí v obávaném žaláři. A právě tady potká ďábelsky okouzlujícího Warwicka Farkase. Je přesně tak arogantní a krutý, jak se povídá, ale Brexley nemůže popřít, že ji to k němu táhne. A že za to možná zaplatí životem.

Detailní informace

Ilustrátor Adéla Stopka
Jazyk čeština
Původní název Savage Lands
Původní jazyk angličtina
Překladatel Veronika Trusová
Počet stran 368
EAN 9788076616240
Datum vydání 31.10.2022
Věk od 15
Formát 130x200 mm
Nakladatelství COOBOO
Hmotnost 0,406
Typ Kniha
Vazba brožovaná lepená

Téměř dvacet let poté, co bariéra mezi Zemí a Nezemí padla ve vílích válkách, Budapešť balancuje na okraji propasti. Bitva o dominanci mezi elitními vílami a privilegovanými lidmi ve východní Evropě sílí a předsudky na obou stranách bublají a hrozí nenávistí i násilím. 

Devatenáctiletá lidská dívka Brexley vyrůstala mezi smetánkou, ale má zlomené srdce. Poté co osiřela, vzal si ji pod křídla generál Markos, se kterým žije v obezděném městě plném potyček o moc a nemilosrdných politických her. Jedné noci se její život změní a Brexley skončí v jednom z nejobávanějších vězení. Halalhaz, Dům smrti, kam sice odsouzenci vstoupí, ale ven už se nikdy nedostanou. Musí se naučit žít mezi těmi nejhoršími zločinci z řad lidí i víl. Vězeňská hierarchie staví lidi na samé dno, kde je jedinou možností, jak přežít, uzavřít spojenectví s vílami. A právě tady potkává velmi pohlednou, ale ďábelskou legendu - Warwicka Farkase. Mýtus mezi vílami i lidmi. Je přesně tak brutální, krutý, arogantní a smrtící, jak se povídá, a vládne celé věznici. Brexley nemůže popřít, že ji to k němu táhne - a že za to možná zaplatí životem. 

Pokud tedy dřív neumře při Hrách, souboji na život a na smrt, kde zvítězí ten nejlepší

Ke stažení

pdf Ukázka.pdf

Uživatelské hodnocení

Příkaská Blanka
Máte rádi knihy od S. J. Maas nebo Jay Kristoffa, pokud ano Divoká říše je přesně ta pravá knížka, která vás nesmí minout. ✨Válka lidí a víl Budapešť rozdělila na dvě části na Budín a Pešť. Budín lze popsat jako část města, kde je blahobyt, řád, politické intriky o moc. Oproti tomu Pešť je částí města, kde je vše zchátralé, budovy se rozpadají, všudypřítomný zápach, obyvatele trápí chudoba, hlad, nikdo nedodržuje žádná pravidla. Špinavé ulice jsou plné zlodějů, vrahů a ani ve dne zde není bezpečno.Neutrální hranici mezi Budínem a Peští tvoří řeka Dunaj, kterou přetíná železniční most. Právě po tomto mostě jezdí vlaky přepravující cenné náklady, které hlavní hrdinka Brexley společně s Cadenem přepadává.Je to velmi riskantní, oba jsou vysoce postavení a pokud něco selže hrozí jim, že přijdou o vše. Přijdou o život nebo je chytí a zavřou je do toho nejhoršího vězení, do Halalhazu, vězení z kterého se nikdo nevrátil živý. Brexley je hrdinka, která má ráda adrenalin, je spontánní, odvážná a většinou dříve koná než myslí. Což se jí stane osudným, chytí ji a noční můra se stane skutečností. ✨Prostředí vězení je drsné, surové, plné násilí, šikany, ponížení, strachu, tísnivá atmosféra v knize je přímo hmatatelná. Bohužel Brexley tohle všechno zažije na vlastní kůži, padne až na samé dno. Přesto všechno se nevzdává, jejím cílem je přežít, v mysli má jen Cadena, dokud se jí ve vězení nepostaví do cesty jeden muž. Tím mužem není nikdo jiný než sám Warwick Farkas, legenda o níž se jen vypráví a nikdo nevěří, že existuje. Historky o vlkovi slýchali už jako děti, nebyl ani fae, ani člověk, jen žijící duch. Jeho činy vyvolávaly hrůzu i úžas, kolik lidí zabil holýma rukama. A nyní se legenda stává skutečností.... ….....…..................................................... Co se mně líbilo: - temná, surová atmosféra vězení - bad boy co vypadá jako Jason Momoa (toho já můžu 🔥🙈) - chemie mezi hrdiny fungovala - prostředí Budapeště, zmínka o Praze Mimochodem některý z následujících dílů se bude odehrávat v Praze🥰 - skvělý skřítek Opie a jeho úžasně originální oblečky😁 Co se mně malinko nelíbilo: - skoro nezničitelná hrdinka - málo rozvedené fungování světa, chyběl mně popis kouzelných bytostí, ale předpokládám, že to autorka rozvine v dalších dílech. Takže shrnuto a podtrženo bylo to skvělé čtení, které můžu doporučit a ikdyž to má nějaké drobné nedostatky, jako celek to bylo super 👍
Veronika Vášová
Divoká říše je naprosto famózní a epická fantasy dystopie! Tady je úplně všechno. Jasně stanovená hierarchie lidí a kouzelných bytostí - jsou tu víly, démoni, druid, skříněk a rarach (a ty jsem teda zbožňovala), měniči i kříženci. A samozřejmě nesmí chybět záhadný Vlk, Warwick Farkas, tajemstvími opředená legenda. Je to skvěle napsané - zábavné, vulgární, surové, kruté a sexy. Vedlejší postavy, které se objeví ve vězení, jsou perfektní a fandíte úplně všem. Zbožňovala jsem každou stránku a bylo to naprosto neskutečná jízda! S přirovnáním k Maasové mixnuté Kristoffem se dá jedině souhlasit. A ta dokonalá obálka. Potřebuji víc a nejlépe okamžitě!

Vaše hodnocení

Uživatelskou recenzi mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé

 Přihlásit
Autor knihy
Stacey Marie Brown

Stacey Marie Brown

Stacey Marie Brown je autorkou romantických románů plných zachmuřených sexy týpků i sarkastických hrdinek, co si nenechají nic líbit, mají proříznutou pusu a jsou pro každou špatnost. Ve volném čase si ráda čte, cestuje, sleduje seriály, pojídá tacos, střílí z luku nebo chodí na procházky a túry. Měla to štěstí, že žila i cestovala všude možně po celém světě. Vyrůstala v Severní Kalifornii na rodinné farmě a zvířata a příroda jsou odjakživa její velkou láskou.
Zobrazit profil autora
NAPIŠTE NÁM