EN

V jádru dobří

Jak se stát rodičem, jakým chcete být

Betty Kennedyová


Hledejte to dobré v sobě i v dítěti
Autorku této knihy nazval TIME Magazine „zaříkávačkou dětí pro mileniály“ - na svém obrovsky populárním profilu „doktorka Becky“ promlouvá ke generaci rodičů, jimž nevyhovují klasické behaviorální metody ani výchovné rady, které buď nefungují, nebo se při jejich praktikování zkrátka necítí dobře. V knize představuje snadno realizovatelné strategie, které rodičům v nejtypičtějších problematických situacích pomohou přejít od nejistoty a sebeobviňování k sebedůvěře a pevnému vedení.
Jiné dostupné formáty:

Detailní informace

Jazyk čeština
Původní název Good Inside
Původní jazyk angličtina
Překladatel Lucie Johnová
Počet stran 344
EAN 9788020463074
Datum vydání 11.04.2024
Věk od 12
Formát 145x205 mm
Nakladatelství Mladá fronta
Hmotnost 0,426
Typ Kniha
Vazba brožovaná lepená

Autorku této knihy nazval TIME Magazine „zaříkávačkou dětí pro mileniály“ — na svém obrovsky populárním profilu „doktorka Becky“ promlouvá ke generaci rodičů, jimž nevyhovují klasické behaviorální metody ani výchovné rady, které buď nefungují, nebo se při jejich praktikování zkrátka necítí dobře. V knize představuje snadno realizovatelné strategie, které rodičům v nejtypičtějších problematických situacích pomohou přejít od nejistoty a sebeobviňování k sebedůvěře a pevnému vedení.

Východiskem autorčina přístupu je heslo „v jádru dobrý“. Dítě není vadné/špatné, když zlobí, rodič není totéž co jeho poslední hysterický záchvat — jsou to „uvnitř dobří“ lidé, kteří zažívají těžkou chvilku. Pokud sebe i dítě vlídně přijmeme, můžeme snadněji vykročit k potřebné změně, většinou založené na lepším pochopení a komunikaci.

Popisované techniky dětem pomáhají budovat dovednosti, které potřebují pro život, a zohledňují jejich složité emocionální potřeby. Mezi tématy si vyberou rodiče menších i větších dětí (agresivita, sourozenecká rivalita, lhaní, strach a úzkost, problémy s jídlem, budování sebevědomí, frustrační tolerance, separační úzkost, potíže s usínáním...).

Ke stažení

pdf Ukázka.pdf

Hodnocení čtenářů

V současné době nejsou vytvořena žádná uživatelská hodnocení.

Vaše hodnocení

Uživatelskou recenzi mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé

 Přihlásit
NAPIŠTE NÁM