EN

PRÁVĚ TEĎ VELETRŽNÍ TÝDEN! SLEVA 22 % + DOPRAVA ZDARMA NA VŠE

Štístko a Poupěnka učí správně kreslit

Grafomotorika pro děti

Eva Mrázková, Jaroslav Mottl


Ahoj broučkové! Popadněte tužky a společně procvičíme čáry, vlnovky, oblouky, spirály, ovály...
Může být procvičování základních grafomotorických prvků zábava? Štístko a Poupěnka s pomocí zelené pastelky předškolákům a mladším školákům dokážou, že ano. Proč? Protože si sami mohou knížku dotvořit. Zelená pastelka je zasvětí do tajů kreslení a postupně jim ukáže, jak si poradit s čarami, vlnovkami, oblouky, spirálami, kruhy, ovály, smyčkami, … Od lehčích úkolů plynule přejdou k náročnějším – a přitom je s oblíbenou dvojicí čeká spousta legrace!

Detailní informace

Jazyk čeština
Počet stran 88
EAN 9788026618256
Datum vydání 27.10.2022
Věk od 4
Formát 210x297 mm
Nakladatelství EDIKA
Hmotnost 0,604
Typ Kniha
Vazba vázaná s laminovaným potahem

Milí broučkové,

Štístko a Poupěnka společně se zelenou pastelkou vás na stránkách této knížky zasvětí do tajů kreslení. Nebudou na vás moc spěchat, ale zvolna vám ukážou, jak se kreslí čáry, vlnovky, oblouky, spirály, kruhy, ovály, smyčky.

Zavedou vás na nejrůznější místa, třeba k moři, nebo s nimi nakouknete do kuchyně, kde se připravují laskominy, zjistíte, co roste na zahrádce a kdo tam žije, a společně si odskočíte za zvířátky na lesní palouk. Ale to si pište, broučkové, vaše tužka a pastelky nebudou nikde zahálet, naopak pořádně se vyřádí. Na závěr velkého reje pastelek a tužek se vypravíte do cirkusu, kde se to hemží rozesmátými klauny s pusou od ucha k uchu, všetečnými opičkami, důstojnými slony i rozvernými slůňaty… Zkrátka vás všichni účinkující okouzlí svými skvělými vystoupeními. A když se vloudí malá chybička? Nevadí, vy jim, milí broučkové, s pomocí tužky a pastelek a také s pomocí našich úkolů určitě rádi pomůžete.

Co všechno se v této knížce naučíte?

Nejprve si procvičíte rozpoznávání a pojmenování barev a základních tvarů. Nejobsáhlejší část knihy se věnuje nácviku základních grafomotorických prvků. Postupujete od nejjednodušších ke složitějším, začnete kreslením vodorovné čáry, až dojdete ke složitějším prvkům, jako jsou např. ovály, kruhy, smyčky, …

Úkoly pro broučky uvádějí Štístko a Poupěnka prostřednictvím jednoduchých grafických ikon. Společně s nimi se snažíte buď zdolat nějakou potíž, anebo se pobavit. Při zavedení nového prvku najdete stručné vysvětlení, a především vzory, podle kterých budete postupovat.

Pro snadnou orientaci naleznete na horních okrajích stránek pod ikonou se zelenou pastelkou informaci, který prvek se na dané stránce naučíte nebo který si procvičíte.

Knížkou Štístko a Poupěnka učí kreslit se snažíme obohatit a procvičit další dovednosti, které využijete později po nástupu do školy. V první knize z této řady Štístko a Poupěnka učí správně vyslovovat jsme se zaměřili na procvičení výslovnosti problematických hlásek.

Ať se vám kreslení daří

Ke stažení

pdf Ukázka.pdf

Hodnocení čtenářů

V současné době nejsou vytvořena žádná uživatelská hodnocení.

Vaše hodnocení

Uživatelskou recenzi mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé

 Přihlásit
Autor knihy
Eva Mrázková

Eva Mrázková

Odmalička si ráda hraje s písmenky, poznává nové lidi a místa. Vystudovala ekonomii a žurnalistiku. Věnovala se oběma profesím, ale nakonec zvítězila láska ke knížkám, které rediguje v nakladatelství Edika. Žije s rodinou v malém městečku nedaleko Brna, velkou inspirací jsou pro ni dcery. Píše knížky pro děti, zaměřuje se především na procvičování českého pravopisu a jazykových schopností. Snaží se předat dětem znalosti zábavnou a nenásilnou formou. K úspěšným titulům patří Bystrá kobyla bila kopyty na babykové mýtině, série Veselé diktáty a doplňovačky, edice Deskové hry na procvičení cizích jazyků nebo dvojjazyčná řada Klasické české pohádky + audio CD v šesti jazykových mutacích.
Zobrazit profil autora
NAPIŠTE NÁM