EN

Srdcem mojí babičky

Barbora Linke

5,0
( 1 )

Volné pokračování historického románu Jménem mojí sestry
Ztráta baletní kariéry a přerušení kontaktů s rodinou u Ester vyústí v celkový nezájem o vlastní zdraví i dění v protektorátě. K soukromým tragédiím se brzo přidává i hrozba totálního nasazení. Ester by udělala cokoli, aby se mu vyhnula – dokonce by si vzala i úplně cizího muže. Co na to mladý partyzán Tonda? A jaké tajemství skrývají deníky Židovky Julie, které Ester dostane do opatrování? Pod tlakem okolností je mladá žena nucena hrát vabank o svou existenci, lásku a štěstí.

Detailní informace

Jazyk čeština
Počet stran 272
EAN 9788026723905
Datum vydání 03.11.2022
Věk od 18
Formát 130x200 mm
Nakladatelství MOTTO
Hmotnost 0,432
Typ Kniha
Vazba vázaná s pap. potahem s lam. přebalem

Po ztrátě baletní kariéry a odcizení se s rodinou Ester trpí nedostatkem sebedůvěry. Své problémy řeší hladověním a celkovým nezájmem o dění v protektorátě. K osobním tragédiím se brzo přidává i hrozba totálního nasazení. Ester by přitom udělala cokoliv, aby se údělu totálnice vyhnula – dokonce by i přijala nabídku k sňatku od úplně cizího muže. Ale co na to mladý partyzán Tonda? A jaké tajemství se ukrývá v denících Židovky Julie, které Ester dostane do opatrování? Pod tlakem okolností je mladá žena nucena hrát vabank o svou existenci, lásku a štěstí.

Ke stažení

pdf Ukázka.pdf

Uživatelské hodnocení

Magda Závodná
Srdcem moji babičky volně navazuje na knihu Jménem moji sestry. Tentokrát prožíváme dění v protektorátu a Heydrichiádu společně s druhým dvojčetem Ester. Ester žije u babičky v vesnici u Přerova, kam se uchýlila po úrazu nohy, který se ji stal při baletním vystoupením. Ester zaživa první lásku s Tondou, který se aktivně angažuje v odboji. Autorka skvěle popsala život totálního nasazení Čechů v Německu. Setká se Ester se svoji sestrou?? Vydrží láska Ester a Tondy těžké zkoušky? Kniha se mi líbila mnohem víc pro svoji větší autentičnost, než první díl. Koho ale baví knihy na pozadí druhé světové války, tyto dvě knihy zaručeně chytnou.

Vaše hodnocení

Uživatelskou recenzi mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé

 Přihlásit
Autor knihy
Barbora Linke

Barbora Linke

Narodila se v Přerově a vystudovala Dopravní fakultu Jana Pernera v Pardubicích. Od roku 2010 žije v Drážďanech. S manželem vede spediční firmu a svůj volný čas věnuje umělecké činnosti a provádění českých návštěvníků v drážďanských muzeích. Kromě toho ráda a hodně cestuje, pije dobrou kávu a už dvacet let píše do šuplíku.
Zobrazit profil autora
NAPIŠTE NÁM