EN

Jiné místo

Netušili, co skrývá mlha

Kateřina Karolová


Mělo jít o pohodovou vyjížďku. Pak se ale objevila mlha...
Monika s Oliverem chtějí uniknout ruchu velkoměsta, a tak zamíří na dovolenou do penzionu v Luhačovicích. Kde jinde prohloubit rodící se vztah než na tichém místě v obklopení lesů? Po příjezdu se rozhodnou prozkoumat okolí, a i když se schyluje k dešti a na krajinu padá hustá mlha, vydají se na kolech cyklostezkou vedoucí do Vizovic. Plánovaný výlet je krátký, jen pár kilometrů zcela bezpečnou trasou… Co by se tak mohlo stát?! V knize najdete i QR kód, s nímž zažijete tento děsivý příběh na vlastní kůži.
Jiné dostupné formáty:

Detailní informace

Jazyk čeština
Počet stran 232
EAN 9788076832947
Datum vydání 02.03.2023
Věk od 15
Formát 145x205 mm
Nakladatelství XYZ
Hmotnost 0,374
Typ Kniha
Vazba vázaná s laminovaným potahem

Monika s Oliverem bydlí v Praze a rozhodnou se užít si pár dní volna někde v přírodě mimo velkoměsto. Znají se sotva tři měsíce a společné chvilky na klidném, tichém místě se zdají být ideální příležitostí k prohloubení vztahu. Objednají si penzion v Luhačovicích, naplánují si program a hned po příjezdu se vydají prozkoumat nejbližší okolí. Oliver trvá na výletu na kolech, vybere cyklotrasu vedoucí do Vizovic, a to i přesto, že se schyluje k dešti a na krajinu padá mlha. Výlet je krátký, několik kilometrů bezpečnou trasou, která láká k projížďce nejednoho turistu. Nic zkrátka nenasvědčuje tomu, že by se něco mohlo zkomplikovat. Jenže když je zradí počasí, ocitnou se oba na zvláštním místě. A od té chvíle si přejí jediné – dostat se odtamtud rychle pryč!

Ke stažení

pdf Ukázka.pdf

Audio

Hodnocení čtenářů

Příkaská Blanka
Rozhodla jsem se pro jednou vystoupit ze své komfortní čtenářské zóny, svou anotací mě zaujala kniha od Kateřiny Karolové - Jiné místo. Nalákalo mě místo do kterého je příběh zasazen, Luhačovice a okolí znám osobně, tudíž jsem si reálně dokázala propojit místa s příběhem, což nakonec kladně ovlivnilo i mé hodnocení. A teď už k příběhu Moniky a Olivera, kteří se rozhodli strávit společnou dovolenou v Luhačovicích, aby upevnili svůj vznikající vztah. Poté co se ubytovali v penzionu, rozhodli se ještě pro malou vyjížďku na kolech do blízkých Vizovic. Rozmary počasí na sebe dlouho nenechají čekat, déšť, chlad a houstnoucí mlha. Cyklostezka vedoucí hustým lesem, viditelnost sotva půl metru, měla to být bezpečná cesta, ale vše se náhle mění. Nikde není živé duše, koho by se zeptali na cestu a tak pokračují dál až najednou se z mlhy vynoří dům. Záchrana je na dosah a nebo ne... Atmosféra knihy je po celou dobu tajuplná, napínavá a strašidelná. Krátké kapitoly, které končí nějakou akcí udržují tempo, kniha je velmi čtivá. Místa jsou dobře popsána, navíc v knize najdeme QR kód s cyklotrasou po které Monika s Oliverem jeli, což je skvělý nápad. V druhé polovině knihy jsem začala tušit, kam příběh směřuje a měla jsem pravdu, což ubralo malinko na mém hodnocení. Očekávala jsem nějaký nečekaný zvrat, něco co bych nečekala. Doporučuji všem, kteří mají rádi tajemnou atmosféru a napětí. Hodnocení 3,25⭐
Milena Kvapilová
Vůbec to nebylo špatné. Minimálně do okamžiku, kdy byla Monika objevena coby ztracená, mi to přišlo hodně napínavé. Úsek od nalezení po opuštění léčebny mi ve srovnání s tím byl o dost nudnější, nějak ztratil tempo. Jsem říkala, tak co, posunete se to už někam? Ovšem konec to zase spravil, ta otevřená varianta, kdy si každý čtenář může udělat svůj závěr, se mi líbila hodně.

Vaše hodnocení

Uživatelskou recenzi mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé

 Přihlásit
Autor knihy
Kateřina Karolová

Kateřina Karolová

Kateřina Karolová (1981) je lékařka, blogerka a spisovatelka. Pracovala jako pediatrička v Baťově nemocnici ve Zlíně a následně na klinice v Německu. Nyní pečuje o malé pacienty v dětské léčebně v Luhačovicích. Spolupracuje s firmou HiPP, pro kterou píše články a brožury. V podcastech „Baby talk“ sdílí své zkušenosti s posluchači coby pediatrička a maminka v jednom. Žije v Zádveřicích u Vizovic, v domku na polosamotě valašských pasek. Miluje zahradničení, pěstuje bylinky a vyrábí z nich sušené směsi na podporu imunity i úlevu od nemocí. Narodila se jako jednovaječné dvojče a vdala se za muže, který má taktéž svou identickou kopii. Během tří let se jim postupně narodili tři synové. V roce 2018 byla čtenáři ONA Dnes zvolena Ženou roku. Dříve psala blogy, za které obdržela i několik ocenění, nyní se věnuje psaní beletrie (Já, doktorin, Zítřek ti nikdo neslíbil, Odbočka v lesích – všechny knihy vyšly v nakladatelství XYZ).
Zobrazit profil autora

Recenze

Databazeknih.cz - Vizovické jiné místo

...Po prvních kapitolách mi bylo jasné, že čeští autoři a detektivky jsou výborná záležitost. A tahle byla opravdovou třešničkou na dortu! Autorka se tu vydala do lidské mysli s pomocí odborníků a ještě dál. Dokázala vykreslit opravdu pečlivě a s pokorou to jak je lidský mozek citlivý na podněty....
NAPIŠTE NÁM