EN

Šťastně až navěky?

F. T. Lukens


Feel-good fantasy, ve které se mísí artušovské legendy s LGBTQ+ tematikou
Arek byl předurčen, aby zachránil království Ere před ďábelským vládcem. Co však přijde potom, až se mu to povede? O tom nikdy nepřemýšlel, ale teď ho to celkem pálí. Na popud své družiny totiž po padouchově skonu přijme královskou roli, která má háček: do Arekových osmnáctin musí na bílém koni efektně přicválat budoucí choť, jinak je po Arekovi. Osmnáct mu bude za tři měsíce – a to je dost málo na objevení životní lásky. Co když ji ale má celou dobu před očima?

Detailní informace

Jazyk čeština
Původní název So This Is Ever After
Původní jazyk angličtina
Překladatel Zuzana Bičíková
Počet stran 328
EAN 9788076616868
Datum vydání 13.03.2023
Věk od 13
Formát 130x200 mm
Nakladatelství COOBOO
Edice HumbookTip
Hmotnost 0,331
Typ Kniha
Vazba brožovaná lepená s chlopněmi

Arek nikdy moc nepřemýšlel o tom, co se bude dít, až naplní věštbu, která říká, že je osudem určen jakožto vyvolený, který zachrání království Ere před zlým vládcem. Takže teď, když se mu konečně (trochu nešikovně) podařilo popravit tyrana Úděsného (ukázalo se, že kouzelné meče vyskakující z bažin nejsou předem nabroušené, kdo by to byl řekl), on a jeho roztodivná skupinka společníků vlastně neví, co dál. Arekův nejlepší kamarád, mág Matt, ho přesvědčí, že by se měl pro jistotu prohlásit dočasně králem, než se jim podaří pravou dědičku zachránit z věže. Až na to, že princezna je mrtvá. A Arek je teď králem. Tahle role navíc přichází s drobňoučkým háčkem: musí si do osmnáctých narozenin vybrat drahou polovičku, nebo jeho život skončí. 

Osmnáct bude Arekovi za tři měsíce, takže se zoufale pustí do hledání lásky svého života, aby si zachránil krk - a začne svými společníky, kteří ho doprovázeli na výpravě. Ale jeho pokusy oslnit své přátele se vždycky dřív nebo později pokazí... než zjistí, že lásku měl celou dobu přímo před očima.

Ke stažení

pdf Ukázka.pdf

Uživatelské hodnocení

Monika Abrahamová
Krásný den, pokud hledáte nějakou LGBT+ oddechovku, tak tato knížka vás určitě nesmí minout! Moc ráda bych se tu s vámi podělila o moji recenzi na tuto knih a popřípadě vás na ní nalákala. Moje recenze: Tohle byla moc fajn feel-good YA knížka s úžasným humorem. Knížka je z fantasy prostředí a celým příběhem se nese nádech artušovské doby. Kniha je však pojatá velmi originálním pohádkovým způsobem, hlavnímu hrdinovi se nic nevede, tak jak si to představuje a to dělá knihu moc vtipnou. Tato kniha vypráví o Arekovi, který je podle proroctví předurčen k záchraně království Ere před zlým vladařem. Co se však stane potom, co se mu to povede? Přichází spoustu zvratů, až nakonec Arek pod nátlakem svým přátel usedne na trůn, jako nový král. To má ovšem háček, protože tím se svázal magií a musí si do svým osmnáctých narozenin najít životní lásku, což je za tři měsíce a pokud ji nenajde, vytratí se. Hlavní hrdina Arek byl takové trdlo a moc jsem si ho oblíbila. Moje nejoblíbenější postava je asi Matt, což je čaroděj a nejlepší kamarád Areka. Romantická linka byla hrozně roztomilá slow-burn a hlavně friends to lovers. Moc se mi líbilo, že romantika byla queer a obecně v této knize je společnost, kde nikdo neřeší, jaké jste pohlaví a všichni se navzájem respektují. Od této knihy nečekejte příběh nabitý napínavým dějem, ale spíš odpočinkovou a vtipnou knihu. I tak se mi příběh moc líbil a chtěla bych vám ho moc doporučit. Za zaslání knížky na recenzi moc děkuji ALBATROSMEDIA.
Nela Vacková
Další humbook TIP, který se mi dostal do rukou, je jednoznačně fyzický důkaz, že lze napsat fantasy, která je ve jménu oddychového čtení, feel-good, romantiky a dobrého humoru. Spojení znaků několika žánrů se osvědčilo jako dobrá volba a pro čtenáře obzvlášť příjemná na čtení. Prostředí, které dává prostor pro fantazii, plné hradů, věží, komnat a také bojů dostává skoro až pohádkový nádech. A právě v královské říši Ere se ocitá hlavní hrdina Arek se svou bandou. Skupina skoro dospělých jedinců s duší puberťáků se díky pochybnému proroctví dostává do role zachránců staletého království před doslova úděsným vládcem Úděsným. Bez zkušeností, zato ale s pořádnou dávkou štěstí, poráží ztělesněné zlo a myslí si, že jejich úkol skončil. Ovšem náhoda nebo osud tomu chtěli tak, že Arek se stane králem a ostatní jeho rádci a pobočníky. Jestli už to není dost děsivé, dosadit na trůn vykuleného sedmnáctiletého kluka, tak se pro jistotu ozvou magické zákony o podmínce, že vládce se musí do osmnácti oženit jinak ho čeká trest...smrt. Kouzelná pojistka magického světa strhává Areka a jeho přátele do víru strachu, očekávání, nejistoty a touhy. Nic by si nově korunovaný král nepřál víc, než za normálních podmínek vyznat city svému kamarádovi Mattovi. V temných dobách je ale na pochybách o vzájemných citech a náklonnosti. Celá dějová linka nabízí nečekané zvraty, které nás vzdalují či přibližují k vysněnému konci. Vše je nenásilně a důmyslně propleteno s řádnou dávkou humoru. O situace, kdy postavy působí nevyspěle a jako troubové není nouze, ale nebýt tomu tak, nebude mít kniha odpočinkový až kouzelný nádech. Od fantasy bych v běžném případě očekávala víc, ale mé čtenářské požadavky pak skvěle vyplnila romantická linka. Dejte dohromady Srdcerváče s tanečními sály plné elfů a dostanete Šťastně až navěky?

Vaše hodnocení

Uživatelskou recenzi mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé

 Přihlásit
Autor knihy
F. T. Lukens

F. T. Lukens

F.T. Lukens se ve své tvorbě zaměřuje na fantastiku všeho druhu a s velkou oblibou píše queer YA romány plné rozmanitosti a humoru. Fantasy román The Rules and Regulations for Mediating Myths & Magic získal cenu Bisexual Book Award v kategorii spekulativní fikce a byl nominován také na Cybils Award v roce 2017. F.T. Lukens žije v Severní Karolíně se svou drahou polovičkou, třemi dětmi, třemi psy a třemi kočkami.
Zobrazit profil autora
NAPIŠTE NÁM