EN

Kdo odejde, už se nevrací

Shulem Deen


Oceňovaný příběh muže, který opustil ortodoxní židovskou komunitu
Shulem Deen vyrůstal v uzavřené chasidské komunitě ve Spojených státech. Vnější svět takřka neznal a v osmnácti letech se oženil, aby s manželkou vychovával pět dětí. Takový byl jeho život až do chvíle, kdy při jedné návštěvě veřejné knihovny objevil internet, a tato událost mu zcela převrátila systém přísně vštěpovaných hodnot. V bolestně upřímné autobiografii popisuje rozchod se svým dosavadním životem i první kroky ve světě, který pro něj byl jako z jiného vesmíru.

Detailní informace

Jazyk čeština
Původní název All Who Go Do Not Return: A Memoir
Původní jazyk angličtina
Překladatel Lily Císařovská
Počet stran 308
EAN 9788074075162
Datum vydání 16.03.2023
Věk od 15
Formát 130x200 mm
Nakladatelství Garamond
Hmotnost 0,397
Typ Kniha
Vazba vázaná s laminovaným potahem

Shulem Deen vyrůstal na okraji New Yorku v uzavřené komunitě skvyrských chasidů, jejichž svět je okolnímu světu nepřístupný a má blíž východoevropským ghettům minulých staletí než současné Americe. Kdo odejde, už se nevrací je neobyčejně silný příběh o víře a pochybnostech, o lidském údělu rozervaném potřebou smířit věrnost pravdě prožívané zkušenosti s neúprosnou silou hluboce zakořeněné tradice. Shulem Deen píše své strhující paměti až s drásavou poctivostí. Chce dostát nárokům chasidského způsobu života, ale nedokáže nic předstírat, a za tuto neschopnost musí zaplatit krutou daň. Toto autentické svědectví o chasidské současnosti svou naléhavostí přesahuje svět chasidů a otevírá otázky univerzálně lidské. V roce 2015 bylo oceněno jako nejlepší židovská kniha roku a stalo se světovým bestsellerem.

Ke stažení

pdf Ukázka.pdf

Uživatelské hodnocení

V současné době nejsou vytvořena žádná uživatelská hodnocení.

Vaše hodnocení

Uživatelskou recenzi mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé

 Přihlásit
Autor knihy
Shulem Deen

Shulem Deen

Shulem Deen (nar. 1974) je americký spisovatel a esejista. Proslavil se nejprve svými blogy a posléze pamětmi Kdo odejde, už se nevrací, v nichž popisuje svůj odchod z chasidské komunity a které patří v tomto žánru mezi nejlepší díla. V současnosti se zabývá komentováním této problematiky i pomocí členům ortodoxních židovských komunit, kteří se rozhodnou k odchodu a změně života.
Zobrazit profil autora
NAPIŠTE NÁM