EN

Národní opruzení

Karolína Meixnerová


Detektivka s romantickou zápletkou postavená na událostech českého národního obrození
Vraťte se do časů, kdy byl Neruda ještě kluk, Světlá neměla zábrany, Němcová toužila po lásce a Havlíčkova drzost hýbala dobou. Hranice mezi skutečností a fikcí neexistují. Ožijí před vámi nejen čeští spisovatelé, ale i postavy z jejich románů. Hrdinové chodí temnými pražskými uličkami, kterých jste si možná nikdy nevšimli. Mluví ve větách, které už jste možná četli, ale přikládali jste jim zcela jiný význam. Čeká vás nejzáhadnější detektivní výzva české literární historie. Odhalíte, co je pravda a co ne?
Jiné dostupné formáty:

Detailní informace

Ilustrátor Adéla Stopka
Číslo dílu 1
Jazyk čeština
Počet stran 176
EAN 9788076617278
Datum vydání 08.05.2023
Věk od 14
Formát 145x205 mm
Nakladatelství COOBOO
Hmotnost 0,222
Typ Kniha
Vazba brožovaná lepená

Detektivka s romantickou zápletkou postavená na historických událostech českého národního obrození vypráví příběh, kdy Neruda byl ještě kluk, Světlá neměla zábrany, Němcová toužila po lásce a Havlíčkova drzost hýbala s dobou.

Hranice mezi skutečností a fikcí neexistují. V Národním opruzení neožívají pouze čeští spisovatelé, ale i postavy z jejich románů. Hrdinové chodí temnými pražskými uličkami, kterých jste si možná nikdy nevšimli, i když Prahu dobře znáte. Mluví ve větách, které už jste možná někde četli, ale přikládali jim zcela jiný význam. Stojíte před nejzáhadnější detektivní výzvou české literární historie. Odhalíte, co je pravda a co ne?

Ke stažení

pdf Ukázka.pdf

Další tituly z řady "Národní opruzení"

Audio

Hodnocení čtenářů

Lucie Mazuchová
Národní opruzení - Karolína Zoe Meixnerová Tvorbu @cojezoe_ sleduji už delší dobu. Velmi mne baví, s jakou lehkostí a humorem vytváří obsah svého profilu. Myslím si, že díky tomu dokáže nalákat mnoho mladých (nejen) na českou klasiku 19. století. Zajímaly mne tedy i její knihy a jako první jsem se vrhla do Národního opruzení. V této knize se potká Jan Neruda, Karolína Světlá,Božena Němcová a Karel Havlíček Borovský. A nejen oni. Setkáme se tu s mnoha osobnostmi tehdejší doby. Mimo jiné nám v knize řádí vrah a vznikají nové lásky. Velice oceňuji originalitu příběhu. Vzít slavné osoby národního obrození a vytvořit s nimi detektivku? Geniální. Zároveň se čtenář dozví i mnoho informací, například pravá jména některých autorek. Takže já osobně jsem zase o něco chytřejší. Postavy a především jejich charaktery jsou vykresleny skvěle. Přátelství mezi Borovským a Nerudou, první láska mezi Nerudou a Žofií Podlipskou - vše fungovalo, jak mělo a takhle nějak si naše české autory a autorky představuji. Příběh se čte prakticky sám. Věřím, že pro spoustu lidí je to jednohubka. Z mého pohledu kniha nabere na začátku spád, který trochu zpomalí v druhé třetině knihy. Tam je děj trochu volnější, línější, ale závěr je jedna velká akce. Vraha jsem naprosto neodhadla a byla jsem překvapena. S jednou věcí trochu bojuji. V recenzích byla kniha spojována s humorem. Ten jsem bohužel v knize neobjevila a byla to trochu škoda. Ve finále knihu doporučuji jako příjemnou změnu mezi detektivkami. Je to osvěžující lehký příběh s krásnou obálkou.

Vaše hodnocení

Uživatelskou recenzi mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé

 Přihlásit
Autor knihy
Karolína Meixnerová

Karolína Meixnerová

Karolína Meixnerová, známá jako @cojezoe_ vystudovala bohemistiku a žurnalistiku na Karlově Univerzitě. Životní zkušenosti sbírala jako produkční, poté ji osud zavál na sociální síť TikTok, kde v červnu roku 2021 publikovala své první popularizační video o životě Boženy Němcové. Během krátké doby počty jejich sledujících několikanásobně vzrostly, Karolína k videím připojila besedy pro veřejnost i školy a dnes se popularizací české literatury 19. století úspěšně živí. Věnuje se převážně době národního obrození a osobnostem, jimiž jsou např. Karel Havlíček Borovský, Karel Hynek Mácha, Karolina Světlá, Jan Neruda nebo již zmiňovaná Božena Němcová.
Zobrazit profil autora

Recenze

Databazeknih.cz - Národní opruzení

..„Národní opruzení nás vezme nejen do temných uliček Malé Strany, ale taky lehce nastíní životní osudy hlavních osobností této významné doby. Udržuje v nás v napětí a zvědavosti, kdo je vlastně tím tajemným vrahem!“..
NAPIŠTE NÁM