EN

Otilie Vranská

Jak to bylo doopravdy s její vraždou

Radek Galaš


Nová fakta k nejzáhadnější vraždě českých dějin!
Otilie Vranská, slovenská prostitutka žijící v Praze, se 1. září 1933 stala obětí brutální vraždy. Její rozčtvrcené tělo bylo odesláno ve dvou kufrech vlaky do Bratislavy a Košic. Tento zločin byl vždy ukázkovým příkladem policejního „pomníčku“, dosud nevyřešeného případu. Až doteď! Ředitel Muzea policie Radek Galaš přichází s novými a mnohdy poprvé zveřejněnými informacemi. Přidejte se k jeho pátrání, ponořte se do dobových spisů i zjištění plynoucích z analýzy DNA. Dozvíme se, jak to bylo doopravdy?
Jiné dostupné formáty:

Detailní informace

Žánr non-fiction
Jazyk čeština
Počet stran 248
EAN 9788074480911
Datum vydání 28.03.2024
Věk od 15
Formát 160x230 mm
Nakladatelství nastole
Hmotnost 0,601
Typ Kniha
Vazba vázaná s laminovaným potahem

Pátrání po vrahovi Otilie Vranské nabízí pohled do složitého vyšetřování jednoho z nejzáhadnějších kriminálních případů v Československu. Autor, ředitel Muzea policie, se podrobně zabývá případem slovenské prostitutky Otilie, jejíž rozčtvrcené tělo bylo v roce 1933 odesláno ve dvou kufrech vlakem do Bratislavy a do Košic. Po letech pečlivého zkoumání policejních záznamů, dopisů a DNA, Galaš přináší nový pohled na tento dlouho nevyřešený zločin. Kniha vypráví o jeho jedenáctiletém vyšetřování, které vede k odhalení šokujících rozporů a možného řešení této záhady. Připojte se k objevování nových informací v jednom z nejzapeklitějších kriminálních případů, který dodnes budí zájem a spekulace.

Ke stažení

pdf Ukázka.pdf

Hodnocení čtenářů

V současné době nejsou vytvořena žádná uživatelská hodnocení.

Vaše hodnocení

Uživatelskou recenzi mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé

 Přihlásit
Autor knihy
Radek Galaš

Radek Galaš

Plk. v.v. Mgr. Radek Galaš je český policista, historik, kurátor a publicista specializující se na historii bezpečnostních sborů a kriminalistiky. Narodil se roku 1967 v Chebu, kde prožil dětství. V roce 1982 odtud odešel na báňskou průmyslovku do Příbrami a po maturitě pracoval na rudných dolech na Měděnci. Po absolvování pětiměsíční vojenské služby nastoupil 1. 3. 1990 k policii, kde začínal jako hlídkový příslušník a postupně působil v řadě funkcí včetně těch vedoucích. V roce 2012 odešel do výslužby a nastoupil do Muzea Policie ČR, kde od roku 2019 zastává funkci ředitele. Je autorem a spoluautorem několika knih a řady článků věnujících se dějinám bezpečnostních sborů, je zakladatelem Konference policejních historiků a také je autorem desítek nášivek, odznaků a vyznamenání Policie ČR. Podílel se i na tvorbě nových policejních stejnokrojů. Radek Galaš je ženatý a má dvě dospělé (a rozkošné) dcery. Působí jako externista na Policejní akademii ČR, kde přednáší Dějiny policie.
Zobrazit profil autora
NAPIŠTE NÁM