EN

Krhutoviny

Jiří Krhut


Slovní ohňostroj v neopakovatelném podání ostravského baviče
Jiskření významů, slovní hříčky a kotrmelce – to všechno zasazené do každodenního života i výjimečných, nejednou absurdních příhod. Průpovídky i dialogy, které berou dech, ale určitě ne čas. To jsou Krhutoviny. Nechte se smést tajfunem slov a rýmů v nečekaných přesmyčkách mířících dále než za dva rohy. Objevte sto a jeden rozměr nejen humoru, ale také typické krhutovské nostalgie a poetiky! Tahle nespoutaná oslava češtiny je pro všechny, kdo se nebojí zasmát, zapřemýšlet, nebo se třeba nechat dojmout.
Jiné dostupné formáty:

Detailní informace

Ilustrátor Jan Kulich
Jazyk čeština
Počet stran 200
EAN 9788076834828
Datum vydání 21.03.2024
Věk od 10
Formát 160x195 mm
Nakladatelství XYZ
Hmotnost 0,345
Typ Kniha
Vazba brožovaná lepená s chlopněmi

Slovní ohňostroj v neopakovatelném podání ostravského baviče Jiřího Krhuta: čeká vás jiskření významů, slovní hříčky a kotrmelce – to všechno zasazené do každodenního života i výjimečných, nejednou absurdních příhod. Průpovídky i dialogy, které berou dech, ale určitě ne čas. To jsou Krhutoviny. Nechte se smést tajfunem slov a rýmů v nečekaných přesmyčkách mířících dále než za dva rohy. Objevte sto a jeden rozměr nejen humoru, ale také typické krhutovské nostalgie a poetiky! Tahle nespoutaná oslava češtiny je pro všechny, kdo se nebojí zasmát, zapřemýšlet, nebo se třeba jen chtějí nechat dojmout.

Ke stažení

pdf Ukázka.pdf

Hodnocení čtenářů

V současné době nejsou vytvořena žádná uživatelská hodnocení.

Vaše hodnocení

Uživatelskou recenzi mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé

 Přihlásit
Autor knihy
Jiří Krhut

Jiří Krhut

Jiří Krhut  (1975) je český bavič, skladatel, muzikant a textař, který se dlouho živil jako učitel angličtiny, než si – podle svých slov – konečně našel vlastní indiánské jméno, které zní: Ten, který se rád předvádí. A tak se již deset let živí jen showbusinessem. Jeho domovskou scénou se stal ostravský Klub Heligonka, kde se poprvé objevil v pořadu Kabaret Bo po boku Jaromíra Nohavici a Roberta Kuśmierského. Od roku 2018 má svůj sólo pořad s názvem Varieté Krhut, se kterým hostuje po celé zemi. Jako skladatel se autorsky zapsal i do tvorby známých českých interpretů, jako jsou např. Ewa Farna, Vojtěch Dyk, Lenka Nová nebo také česká legenda Marie Rottrová. Na konci roku 2019 vydal Jiří Krhut svou sólovou desku s názvem Čapkárna, album vtipných a veselých písniček z vlastních kabaretních i varietních představení. Jako muzikant ovládá piano, kytaru, ale i bicí, na které sedm let doprovázel s kapelou Neřež již zmiňovanou Marii Rottrovou. Na konci roku 2020 napsal a vyprodukoval album Prásknu bičem, které nazpíval herec Štěpán Kozub. Od roku 2009 je zastupován Ochranným svazem autorským, kde má zaregistrováno kolem 140 hudebních děl.
Zobrazit profil autora
NAPIŠTE NÁM