EN

Chybějící části

Jindřiška Mendozová


Příběh inspirovaný životními osudy židovských bratrů, které za druhé světové války zachránila a poté odmítala vydat katolická církev
Každý má někdy pocit, že se mu zhroutil celý svět a musí ho vystavět znovu. V takové situaci se ocitá osmnáctiletý Martin, který se musí vypořádat s možnou smrtí otce i s tím, že ten jeho otcem vlastně nebyl. S kamarádem Tranem se vydává hledat zmizelého. Během cesty se setkají s mnichem Romainem, který se k nim připojí a spolu s chlapci i on hledá, co za svůj život ztratil. Díky jeho příběhu se přenášejí do doby druhé světové války a let po ní, aby zjistili, že minulost skutečně pomáhá pochopit přítomnost.
Jiné dostupné formáty:

Detailní informace

Jazyk čeština
Počet stran 224
EAN 9788076619869
Datum vydání 17.06.2024
Věk od 14
Formát 130x200 mm
Nakladatelství COOBOO
Hmotnost 0,265
Typ Kniha
Vazba brožovaná lepená s chlopněmi

Každý má někdy pocit, že se mu zhroutil celý svět a musí ho vystavět od základu znovu. V takové situaci se ocitá čerstvě plnoletý Martin, který stojí před nutností vypořádat se s pravděpodobnou smrtí otce i s tím, že ten jeho otcem vlastně nebyl. Martin s kamarádem Tranem se vydávají hledat zmizelého a současně se vyrovnat se svými životy, pochopit, kdo jsou oni sami, co jim přebývá a co chybí. Při pátrání Martin využije i svých telepatických schopností, ke kterým se do té doby nechtěl hlásit. Během cesty se setkávají se starým mnichem Romainem, který se k nim připojí a spolu s chlapci i on hledá, co za svůj život ztratil. Díky jeho příběhu se Martin s Tranem přenášejí do doby druhé světové války a let těsně po ní, aby zjistili, že minulost jim skutečně pomáhá pochopit přítomnost. Příběh mnicha Romaina je vzdáleně motivovaný příběhem židovských bratrů Finalyových, které zachránila a poté odmítala vydat katolická církev, a je připomínkou jednoho z nejdramatičtějších a nejneuvěřitelnějších příběhů poválečné doby.

Ke stažení

pdf Ukázka.pdf

Hodnocení čtenářů

V současné době nejsou vytvořena žádná uživatelská hodnocení.

Vaše hodnocení

Uživatelskou recenzi mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé

 Přihlásit
NAPIŠTE NÁM