EN

Život Vernona Subutexe 3

Virginie Despentes


Houellebecq v sukních! Nebo v křiváku? Závěrečná část provokativního románu z francouzského undergroundu.
Skupina ubitých padesátníků kolem Vernona Subutexe táboří v lesích a opuštěných domech a pořádá koncerty, na jaké se nezapomíná. Síla hudby, tance a společenství navzdory sociálním a názorovým rozdílům má nenadálé léčivé účinky a zdá se být cestou z toho všeho ven. Má ale takový způsob života v dnešním světě místo? A co na to Historie, ta svině?
Jiné dostupné formáty:

Detailní informace

Číslo dílu 3
Jazyk čeština
Původní název Vernon Subutex 3
Původní jazyk francouzština
Překladatel Petra Zikmundová
Počet stran 312
EAN 9788074076442
Datum vydání 06.05.2024
Věk od 18
Formát 145x205 mm
Nakladatelství Garamond
Edice Na vlně
Hmotnost 0,499
Typ Kniha
Vazba vázaná s laminovaným potahem

Vernon Subutex je bezďák s krásnýma očima, padesátník odepsaný dobou, jejímuž tempu ani nechce stačit. Z toho chlapa ale sálá neznámá energie vonící přátelstvím, která k němu stahuje celou bandu frustrovaných vrstevníků ohýbaných tlakem práce, rodiny, politiky, společenských očekávání. Tahle parta jednou opustí proklatou Paříž a založí kočovnou komunitu oddávající se hudbě a tanci, které léčí bolavou duši. Pramínek naděje, oáza míru a respektu...

Dá se ale uniknout? Dělat, že se nás to všechno netýká, špína velkoměsta, chudoba venkova, zvůle mocných, poselství osamělých střelců?

Život Vernona Subutexe 3 je závěrečná část románu Virginie Despentes, napsaného v době pařížských atentátů a tragédií, které dnes už ani nám bohužel neznějí tak cize.

Ke stažení

pdf Ukázka.pdf

Další tituly z řady "Život Vernona Subutexe"

Hodnocení čtenářů

V současné době nejsou vytvořena žádná uživatelská hodnocení.

Vaše hodnocení

Uživatelskou recenzi mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé

 Přihlásit
Autor knihy
Virginie Despentes

Virginie Despentes

Virginie Despentes je současná francouzská spisovatelka a režisérka. Živila se jako uklízečka, prodavačka, novinářka, ale i jako prostitutka. Od roku 1993 píše knihy, za které sbírá literární ocenění. V češtině vyšel její román Dítě apokalypsy (2012). Ve své tvorbě zužitkovává vlastní zkušenosti z drsného života na okraji, určeného chudobou či genderovou rolí i fenomény, jako jsou drogy a dostupnost pornografie. Jakožto nová literární senzace bývá přirovnávána ke svému krajanovi Michelu Houellebecqovi.
Zobrazit profil autora
NAPIŠTE NÁM