EN

Existuje temnota, kterou nerozjasní ani slunce. Sedmý případ kriminalisty Servaze.
Jasná záře úplňku osvětluje hranici lesa, ze kterého se vynoří vyděšený jelen. Není to ale obyčejné zvíře… jeho oči jsou lidské. Kriminalistu Martina Servaze přivolají na místo nehody, kde auto srazilo nahého muže s jelení hlavou. Muže, který má na hrudi vypálené slovo „spravedlnost“. Ať už to znamená cokoli, jedno je jasné – v lesích francouzského Ariege se stal lovnou zvěří člověk. A to je pouze začátek děsivých událostí, které se daly do pohybu.
Jiné dostupné formáty:

Detailní informace

Číslo dílu 7
Jazyk čeština
Původní název Le Chasse
Původní jazyk francouzština
Překladatel Jiří Žák
Počet stran 472
EAN 9788076830660
Datum vydání 03.03.2022
Věk od 15
Formát 145x205 mm
Nakladatelství XYZ
Edice TOP thriller
Hmotnost 0,74
Typ Kniha
Vazba vázaná s pap. potahem s lam. přebalem

Knihám označeným zlatou pečetí Edice TOP věnujte zvýšenou pozornost! Předchází je pověst největších světových bestsellerů, které se dočkaly vřelého přijetí kritiky i čtenářů nebo získaly významná literární ocenění.

Již posedmé se setkáváme s velitelem Servazem. Tentokrát je přivolán k případu autonehody, v níž auto srazilo nahého muže s jelení hlavou. Muže, který se snažil uniknout něčemu strašlivému a který má na hrudi vypálené slovo "spravedlnost". Minierův nový thriller směřuje tentokrát ke složitým otázkám o úpadku společnosti. Martin Servaz se během vyšetřování zaplétá do velmi citlivé situace, kdy pomalu odkrývá důsledky morální, sociální, politické a zdravotní krize, kterou prochází francouzská společnost.

Ke stažení

pdf Ukázka.pdf

Video

Další tituly z řady "Detektiv Martin Servaz"

Hodnocení čtenářů

V současné době nejsou vytvořena žádná uživatelská hodnocení.

Vaše hodnocení

Uživatelskou recenzi mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé

 Přihlásit
Autor knihy
Bernard Minier

Bernard Minier

Bernard Minier vyrůstal na jihozápadě Francie, své dětství strávil v Pyrenejích. Studoval na univerzitě v Toulouse, odkud pochází také hlavní hrdina několika jeho thrillerů Martin Servaz. Více než dvacet let žije nedaleko Paříže, je ženatý a má dvě děti. Než Minier v roce 2011 překvapil francouzské čtenáře i kritiku detektivním románem Mráz, živil se jako celní úředník. Opožděný, a možná proto vyzrálý debut získal několik cen, například cenu čtenářek časopisu Elle (v kategorii detektivek) a zejména významné ocenění Prix Polar, udělované na festivalu detektivní literatury v Cognacu. Mráz byl přeložen do několika světových jazyků včetně angličtiny a vznikl podle něj také francouzský televizní seriál Glacé. Úspěch mezi čtenáři i kritiky sklízejí i další Minierovy knihy. Ty v Česku vychází v brilantním překladu Jiřího Žáka.
Zobrazit profil autora

Recenze

Le Parisien - recenze Lov

Moderní, skvěle zpracovaný společenský thriller. (...) Nová kniha potvrzuje, že síla románů Bernarda Miniera je založena také na sociální hloubce jeho témat.

Le Monde des livres - Recenze Lov

Vyšetřování s mnoha zvraty, které se odehrává během několika dní, jednoduché a vyvážené psaní, mnoho kulturních odkazů a propracované postavy, plné pochybností a nejistot. (...) Lov je političtější než ostatní autorovy romány. Je to také nejdokonalejší dílo Bernarda Miniera.

idnes.cz - Lov

..Lov není nejlepší Bernard Minier. Ale pořád to je hodně napínavý Minier, tudíž za přečtení rozhodně stojí.

Dokonalazena.cz - Knižní tip: LOV

...Stejně jako všechny předchozí knihy ze série jde o strhující thriller kombinující napínavé vyšetřování spolu s kritickým pohledem na současnou společnost....
NAPIŠTE NÁM